اهمیت و روش ساخت نقشه سایت مپ رایگان Sitemap

قبل از شروع ورود اطلاعات در سایت و ایجاد منوهای اصلی حتما نسبت به ایجاد نقشه سایت منطقی بر روی کاغذ اقدام کنید.

سایت مپ Sitemap XML چیستانجام این کار به شما کمک میکند تا اطلاعات و منوهای اصلی سایت را به صورت صحیح طبقه بندی و با مناسب ترین شکل ممکن در سایت نمایش دهید و در عین حال در زمان شما برای تصحیح موارد صرفه جویی خواهد کرد.

دقت کنید در صورتی که چیدمان و طبقه بندی منوها در سایت شما صحیح و ساده نباشد کاربران برای دسترسی و مشاهده اطلاعات در سایت شما با مشکل مواجه خواهند شد و به سادگی امکان دسترسی به اطلاعات و صفحات مورد نیاز خود را نخواهند داشت. این موضوع علاوه بر کم شدن بازدیدکنندگان سایت باعث افت رتبه سایت شما در گوگل نیز خواهد شد.

پس در یک کلام شروع صحیح ورود اطلاعات و چیدمان صحیح منوها اهمیت بالایی دارد.

برای ایجاد نقشه اصلی سایت ابتدا بر روی کاغذ یک ساختار منطقی برای منوهای سایت ایجاد کنید. در طراحی این نقشه خود را یک کاربر عادی اینترنت فرض کنید که تجربه زیادی در وبگردی ندارد و با توجه به این موضوع طبقه بندی نمایش منوها را تا حد امکان ساده و قابل درک تنظیم کنید. در صورتی که اطلاعات و صفحات وب سایت شما زیاد است استفاده مناسب از زیرمنوها کمک فراوانی به طبقه بندی بهتر در سایت شما میکند.

ایجاد و ساخت نقشه سایت

در عین حال طبقه بندی صحیح زیرمنوها باعث ایجاد آدرس های URL بهتر و در نتیجه شناسایی بهتر صفحات توسط موتورهای جستجوگر مانند گوگل خواهد شد.

دقت داشته باشید از نظر موتورهای جستجوگر صفحات و منوهای اصلی سایت شما نسبت به زیرمنوها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. بنابراین سعی کنید خدمات و مطالب اصلی سایت خود را همیشه در منوهای اصلی سایت قرار دهید.

پس از ایجاد منوهای سایت نوبت به ایجاد فایل Sitemap برای معرفی به گوگل میرسد

اما گوگل و سایر موتورهای جستجوگر رایج برای شناسایی بهتر صفحات و منوهای وب سایت شما نیاز به شناسایی فایل XML سایت مپ دارند. در واقع در فایل سایت مپ Sitemap یک فهرست جامع از تمامی آدرس های URL وب سایت شما در اختیار موتورهای جستجوگر قرار میگیرد. این فایل را میتوان با فرمت HTML نیز ایجاد کرد اما بهترین و رایج ترین ساختار برای سایت مپ فرمت XML است.

امکان ایجاد فایل سایت مپ XML به صورت دستی نیز وجود دارد اما اینکار به زمان و دقت زیادی نیاز دارد. در حال حاضر وب سایت های مختلفی به صورت رایگان و یا تجاری امکان ایجاد و دریافت فایل Sitemap XML را در اختیار کاربران خود قرار میدهند که در ادامه تعدادی از آنها را به شما معرفی میکنیم.

بهترین سرویس های ساخت سایت مپ Sitemap XML

وب سایت Slickplan

سایت مپ Slickplan

این وب سایت در واقع یک ایجاد کننده نقشه سایت مپ بصری آسان است که به سادگی به شما امکان ساخت فایل Sitemap XML را میدهد. در این وب سایت از ویژگی Drag & Drop استفاده میشود که به شما در ایجاد سریعتر نقشه سایت کمک فراوانی میکند. 

در انتها امکان دریافت خروجی سایت مپ در فرمت های HTML و XML وجود دارد و کاربران WordPress نیز امکان دریافت فایل ویژه برای این سیستم را دارند.

استفاده از خدمات وب سایت به مدت یک ماه رایگان است و برای ادامه سرویس بایستی حدودا ده دلار در ماه پرداخت نمایید.

وب سایت WriteMaps

WriteMaps Sitemap

یکی از وب سایت های بسیار کارآمد در زمینه ساخت سایت مپ که به شما امکان ایجاد حداکثر سه فایل را به صورت رایگان میدهد. در این وب سایت نیز امکان سفارشی سازی در ایجاد فایل سایت مپ وجود دارد و در صورت لزوم میتوانید فایل های سایت مپ خود را در سیستم بایگانی سایت مرحله به مرحله نگهداری نمایید تا در صورت لزوم به مراحل قبلی نیز دسترسی داشته باشد. امکان دریافت خروجی با فرمت HTML , PDF , XML در این وب سایت وجود دارد.

سایت Screaming Frog

Screaming Frog Sitemap

این وب سایت علاوه بر ارائه خدمات در زمینه SEO امکان ایجاد فایل سایت مپ XML را نیز تا حداکثر پانصد آدرس URL در اختیار کاربران قرار میدهد. 

سایت XML-Sitemaps

XML-Sitemaps

یکی از قدیمی ترین وب سایت ها در زمینه ساخت سایت مپ که به سادگی و تنها با چند کلیک فایل XML را ایجاد میکند. همچنین امکان تنظیم فرکانس بروزرسانی نیز برای هر لینک به صورت مجزا وجود دارد. برای کاربران حرفه ای تر امکان استفاده از بسته های مختلف تجاری نیز وجود دارد.

نرم افزار InSpyder Sitemap Creator

InSpyder Sitemap Creator

نرم افزار فوق در کوتاه ترین زمان ممکن فایل XML سایت شما را ایجاد و در اختیار شما قرار میدهد. نرم افزار فوق امکان ایجاد فایل های سایت مپ جداگانه برای حالت موبایل و یا کامپیوتر را دارد و با دریافت اطلاعات دسترسی به پانل Google Webmaster Tools فایل ایجاد شده را به صورت خودکار در پانل شما بروزرسانی میکند.

 

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟