آشنایی با امکانات جدید جوملا ۴

هشت ویژگی مهم در نسخه جدید جوملا چهار

جوملا 4 جدید

در اواخر سال ۲۰۱۷ جوملا اعلام کرد که نسخه آزمایشی جوملا نسل چهار برای علاقمندان به صورت آزمایشی ارائه شده و قابل نصب است. در نسخه جدید جوملا رابط کاربری در بخش مدیریت سایت نسبت به نسل سه بهبود یافته و از Framework 2.0, Bootstrap 4 در ساختار اصلی آن استفاده شده که نوید عملکرد بهتر را در نسخه PHP 7 به کاربران میدهد. دانلود جوملا چهار

سیستم جدید مدیریت رسانه و تصاویر ، بهبود عملکرد UI و حذف مراحل پیچیده در مدیریت سایت نسبت به نسخه سه بخشی از اطلاعاتی است که سایت جوملا درباره نسل جدید ارائه کرده است.

در واقع در طراحی جوملا چهار سعی شده تا یک پلتفرم بروز و کاملا جدید برای استفاده ساده تر کاربران در این CMS محبوب پیاده سازی شود و خبر خوب دیگر این که احتمالا ارتقا نسخه سه به نسخه جدید تنها با یک کلیک صورت خواهد گرفت.

جوملا این نوید را به برنامه نویسان نیز داده که با توجه به استفاده از ساختار جدید امکان ارائه کامپوننت های جدید با امکانات بروز با سادگی بیشتر امکان پذیر خواهد بود.

برخی از امکانات بهینه در جوملا ۴ به شرح زیر است:

  •  استفاده از Bootstrap 4 Integration
  • بخش مدیریت ساده تر نسبت به نسخه سه
  • بهبود کدنویسی
  • امکان شخصی سازی ساده تر قالب
  • بخش مدیریت رسانه بهبود یافته
  • نصب سریع
  • لود سریعتر صفحات سایت
  • امکانات سئو قوی تر

 استفاده از Bootstrap 4 Integration در طراحی جوملا چهار

همه ما میدانیم که Bootstrap 4 در حال حاضر محبوب ترین چهارچوب برای ساخت قالب های ریسپانسیو به شمار میرود. در طراحی جوملا نسل چهار از سیستم Bootstrap 4 بازنویسی شده استفاده شده تا نهایت سرعت و انعطاف پذیری برای برنامه نویسان وجود داشته باشد.

جوملا این وعده را داده تا در زمان ارائه نسخه اصلی از آخرین و بهبود یافته ترین نسخه بروز شده Bootstrap 4 استفاده کند.

Bootstrap 4 در جوملا 4

 

رابط کاربری بهینه شده در بخش مدیریت سایت

 جوملا در طراحی ساختار اصلی بخش مدیریت سایت در نسخه جدید تلاش کرده تا رابطی کاربرپسند تر را نسب به نسخه قبلی ارائه کند تا کاربران در حین کار احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

یکی از تغییرات اصلی نسبت به نسخه قبلی استفاده از یک منوی شناور در سمت چپ بخش مدیریت سایت با امکان نمایش زیرمنو است تا کاربران به سادگی به تمامی بخش های اصلی منو بخش مدیریت همیشه دسترسی داشته باشند.

 بخش مدیریت جوملا چهار

در عین حال بخش مدیریت جوملا ۴ به صورتی طراحی شده تا مدیر سایت با استفاده از گوشی همراه نیز به سادگی قابلیت دسترسی به تمامی منوها و عناصر مدیریت سایت را به صورت کاملا هماهنگ با نسخه موبایل در اختیار داشته باشد.

مدیریت جوملا چهار با موبایل

بهبود کدنویسی

با بهبود لایه MVC در نسخه جدید جوملا ، عملکرد کلی وب سایت بهبود یافته و این موضوع به برنامه نویسان نیز کمک میکند تا کامپوننت ها و پلاگین های مورد نظر را با سرعت و عملکرد بهتری منتشر کنند. 

 

امکان شخصی سازی ساده تر قالب

جوملا چهار در بخش مدیریت قالب امکان شخصی سازی بیشتری را در اختیار کاربر قرار میدهد. در صورتی که مایل به اعمال تغییرات در CSS و یا سایر کدهای قالب باشید با استفاده از بخش بهینه سازی شده مدیریت قالب در جوملا جدید میتوانید کدهای دلخواه را در قالب سایت خود جایگزین نمایید.

 شخصی سازی قالب جوملا 4

بخش مدیریت رسانه جدید

مدیریت رسانه در جوملا جدید بهبود یافته و به کاربران کمک میکند تا با سادگی بیشتر نسبت به نسخه قبلی تصاویر و فایل های مدیا خود را مدیریت کنند. امکان تنظیم حق دسترسی به فایل های مدیا برای کاربران خاص نیز در نسخه جدید جوملا اضافه شده است.

 بخش مدیریت تصاویر جوملا 4

قابلیت نصب سریع در جوملا چهار

نصب اولیه مدیریت محتوا جوملا ۴ نسبت به نسل قبل بسیار سریعتر شده و کاربران در کوتاه ترین زمان ممکن قادر به نصب و فعال سازی جوملا جدید خواهند بود.

 

لود و نمایش سریعتر صفحات سایت

با توجه به بهبود کیفیت کدنویسی نسخه جدید جوملا نمایش صفحات سریعتر انجام میشود. فریم ورک جدید جوملا به شما کمک میکند تا امتیاز نمایش سرعت صفحات سایت خود را در وب سایت هایی مانند GT Metrix بهبود دهید.

 

امکان سئو SEO بهتر صفحات

بالا بردن رتبه سایت در گوگل یا اصطلاحا SEO مناسب همیشه یکی از مهمترین فاکتورها برای مدیران سایت به شمار میرود. جوملا در نسخه جدید توجه زیادی به بهینه سازی عملکرد وب سایت در زمینه سئو نموده و نوید عملکرد بهتری سایت های جوملایی در این زمینه را داده است.

 

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟