کامپوننت سئو جوملا PWT بالا بردن رتبه سایت در گوگل

نوامبر سال ۲۰۱۷ در جریان کنفرانس جوملا در ایتالیا تعدادی کامپوننت و پلاگین جدید برای جوملا معرفی شد که یکی از مهترین موارد کامپوننت PWT برای بالا بردن رتبه سئو SEO سایت های جوملا بود.

کامپوننت سئو PWT جوملاسازندگان اصلی این کامپوننت Sander Potjer و Martijn Boomsma جزو توسعه دهندگان اصلی تیم جوملا هستند که تصمیم به کدنویسی و انتشار این کامپوننت برای کمک به مدیران سایت جهت مشاهده نواقص و هشدارهای مربوط به سئو در زمان نگارش مطلب در جوملا گرفتند.

در وب سایت اصلی کامپوننت PWT به آدرس https://extensions.perfectwebteam.com چهار کامپوننت مهم برای جوملا طراحی شده است که عبارتند از:

PWT ACL 3 - این کامپوننت برای تنظیم حق دسترسی کاربران به بخش های مختلف سایت به صورت پیشرفته کاربرد دارد.

PWT SEO - کامپوننت بهینه سازی سئو صفحات سایت جوملا

PWT Image - اضافه کردن امکانات بیشتر برای تنظیم تصاویر در وب سایت

PWT Sitemap - ساخت سایت مپ Sitemap استاندارد برای معرفی صفحات سایت به موتورهای جستجوگر مانند گوگل

 

امکانات اصلی کامپوننت سئو جوملا PWT SEO

کامپوننت PWT واقعا چه کمکی به سئو وب سایت شما میکند؟ در ادامه برخی از امکانات این کامپوننت را با هم مرور میکنیم.

در کلام ساده این کامپوننت در زمان نگارش مطالب ، نواقص مطلب از نظر سئو مناسب را به شما هشدار میدهد تا قبل از ذخیره سازی نهایی مطلب نسبت به رفع نواقص اقدام کنید.

پس از نصب و فعال سازی پلاگین و کامپوننت PWT یک تب جدید به نام SEO-Score به ادیتور جوملا وب سایت شما اضافه میشود. 

تب SEO Score جوملا

در زمان نگارش مطلب در ادیتور این بخش میزان امتیاز و مطابقت با استانداردهای گوگل را محاسبه و به شما نمایش میدهد. در محاسبه این امتیاز فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته میشود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر امتیاز سئو عبارتند از : نام مناسب برای عنوان مطلب ، تعداد کلمات کافی برای مطلب ، انتخاب صحیح تعداد تکرار کلمات کلیدی در متن ، انتخاب کلمات کلیدی صحیح ، استفاده از تصویر مناسب در متن ، استفاده از ALT مناسب برای تصاویر با توجه به کلمات کلیدی و ... که با توجه به تمامی موارد ذکر شده کامپوننت PWT امتیاز سئو مطلب را به شما نمایش داده و راهکار بالا بردن این امتیاز را نیز در اختیار مدیر سایت قرار میدهد.

در واقع عملکرد این کامپوننت شباهتی به دیگر کامپوننت های سئو جوملا مانند SH404 ندارد و تغییری در آدرس های URL سایت شما اعمال نمیکند بلکه در زمان نگارش هر مطلب نکات کلیدی و نواقص مطلب را از نظر سئو بررسی و به شما اطلاع میدهد.

 

عملکرد کامپوننت PWT SEO

حداکثر امتیاز قابل دریافت از نظر PWT برای هر مطلب عدد صد است و برای مشاهده نواقص هر مطلب و رفع آنها کافیست بر روی تب SEO Score  کلیک کنید تا گزارشی مانند آنچه در شکل زیر مشاهده میکنید برای شما نمایش داده شود.

 مشاهده گزارش سئو PWT

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید مواردی مانند اتنخاب کلمات کلیدی ، عنوان مناسب ، تعداد تکرار کلمات کلیدی در متن ، توضیحات متا مطلب ، استفاده از کلمات کلیدی در نام مستعار مطلب ، نمایش تصویر در مطلب ، استفاده از هدر مناسب ، استفاده از پاراگراف اول متناسب با کلمات کلیدی سئو  ، تعداد کلمات کل مطلب و همچنین تنظیمات crawler در میزان امتیاز محاسبه شده توسط کامپوننت تاثیر دارند.

با توجه به گزارش دریافتی شما امکان رفع و تصحیح نواقص مطلب را قبل از ذخیره نهایی دارید.

 

امکان مشاهده پیش نمایش صفحه در گوگل

با توجه به توضیحات متا و عنوان مطلب انتخابی امکان پیش نمایش صفحه در سیستم نمایش نتایج جستجوی گوگل وجود دارد.

پیش نمایش سیستم جستجو گوگل

راهنمایی برای انتخاب عنوان مطلب مناسب

با توجه به نام مستعار انتخابی و همچنین کلمات کلیدی کامپوننت PWT در انتخاب عنوان مناسب چه از نظر تعداد کلمات و هم واژه های مناسب به شما کمک میکند.

اتخاب صحیح عنوان مطلب برای سئو

 

کامپوننت PWT یک کامپوننت تجاری است و برای استفاده از آن بایستی کامپوننت را از سایت اصلی خریداری کنید. برای خریداری کامپوننت PWT به آدرس https://extensions.perfectwebteam.com/pwt-seo/pricing مراجعه نمایید.

 

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟