اهمیت استفاده از هدینگ مناسب در جوملا H1 - H2 headings

کسب اطمینان از مشاهده صحیح متن در صفحات وب سایت و استفاده مناسب از هدینگ H2 و H1 برای سئو مناسب صفحات سایت بسیار مهم است.

هدینگ H1 در جوملاسعی کنید مطالب خود را به صورت مناسب پاراگراف بندی کنید تا چشم بازدید کننده سایت را آزار ندهد و یا بیش از حد خسته نکند. در عین حال موتورهای جستجو مانند گوگل به هدینگ صفحات سایت شما نیز توجه ویژه دارند.

مهمترین سایزهای هدینگ در هنگام نگارش مطالب سایت H1 و H2 هستند. البته در صورت نیاز و حجم بالای متن استفاده از تگ H3 نیز پیشنهاد میشود.

استفاده از هدینگ مناسب در قدم اول نظم بیشتری به نوشته شما میدهد و از نظر بصری امکان طبقه بندی و تفکیک بخش ها و پاراگراف های متن را به شکل مناسب تری مهیا میکند.

قدم اول برای استفاده مناسب از هدینگ مشخص کردن بخش های موثر در پاراگراف ها و سرتیترهای متن شماست. سعی کنید در ابتدای هر پاراگراف یک متن کوتاه با توضیح مشخص قید کنید و متن فوق را با استفاده از هدینگ H1 و یا H2 مشخص کنید.

اما برای سئو مناسب صفحات توصیه میشود در ابتدای هر متن از هدینگ H2 استفاده نمایید و در ادامه متن مجاز به استفاده از هدینگ H1 و یا H3 با توجه به نیاز و سلیقه خود هستید. البته دقت داشته باشید عنوان مطلب در سایت شما بهتر است با H1 نمایش داده شود.

مشکل اصلی در اکثر قالب های جوملا استفاده از تگ H2 به صورت پیشفرض برای نمایش عنوان صفحات است. مشخصا بهترین روش برای رفع مشکل فوق در صورت امکان تصحیح کد CSS قالب وب سایت برای استفاده از هدینگ H1 در عنوان مطالب به صورت خودکار است.

برای اطمینان از این که قالب وب سایت شما به صورت پیشفرض از کدام تگ برای نمایش عنوان مطالب در سایت استفاده میکند آموزش ویدیویی زیر را مشاهده نمایید.

 

اما اگر امکان تصحیح این مشکل از طریق تغییر در کدهای قالب وجود نداشت با استفاده از راهکار زیر به سادگی امکان تصحیح این مشکل در سایت شما وجود دارد.

 

قدم اول - تنظیم نوع نمایش عنوان مطالب

در بخش مدیریت سایت با ورود به منوی محتوا بر روی عبارت مجموعه ها کلیک کنید.

از سمت چپ بالا بر روی عبارت "انتخابها" کلیک کنید.

تنظیمات مجموعه در جوملا

در این بخش عبارت "نمایش عنوان" را بر روی عبارت مخفی قرار دهید.

عدم نمایش عنوان مطلب در جوملا

با این کار جوملا در زمان نمایش مطالب عنوان مطلب را در سایت نمایش نخواهد داد.

در انتها از بخش بالا سمت راست بر روی عبارت "ذخیره و بستن" کلیک کنید تا تنظیمات در سایت شما اعمال شوند.

 

قدم دوم - درج هدینگ H1 در زمان نگارش مطالب به صورت دستی

با توجه به این که در مرحله قبلی نمایش عنوان مطالب را در بخش مدیریت مجموعه ها در حالت مخفی یا غیرفعال قرار دادید بایستی عنوان مطالب را در ابتدای هر مطلب به صورت دستی اضافه و سپس نوع نمایش فونت عنوان مطلب را بر روی H1 تنظیم کنید.

با این کار در وب سایت شما عنوان اصلی مطلب نیز در ابتدای هر مطلب با هدینگ H1 نمایش داده خواهد شد.

در صورتی که با روش تنظیم هدینگ در ادیتور جوملا آشنایی ندارید از آموزش روبرو استفاده کنید. روش تنظیم هدر سایز در متن

 

استفاده از پلاگین تغییر سایز هدینگ به صورت خودکار

علاوه بر روش بالا که ساده ترین روش برای تصحیح سایز هدینگ در وب سایت های جوملایی به شمار میرود تعدادی پلاگین نیز در سایت اصلی جوملا در دسترس شماست تا با استفاده از آنها بتوانید سایز هدینگ در مطالب وب سایت خود را به سادگی و بدون نیاز به تغییرات در CSS قالب تغییر دهید.

برای مشاهده موارد فوق عبارت Header Tag را در بخش پلاگین های سایت جوملا به آدرس https://extensions.joomla.org/extension جستجو کنید.

 

نکته مهم در استفاده صحیح از هدینگ

با توجه به موارد بالا به میزان اهمیت استفاده از هدینگ در مطالب سایت پی بردیم اما دقت داشته باشید استفاده بیش از حد از هدینگ های مختلف در صفحه به ساختار سئو لطمه میزند. با توجه به میزان حجم مطلب سعی کنید نهایتا تا پنج یا شش مورد از سرتیترهای هر مطلب را با استفاده از هدینگ مشخص نمایید.

هیچوقت بیش از یک جمله را در هدینگ H1 و یا H2 قرار ندهید. دقت کنید تنها تیترهای مهم در ابتدای هر پاراگراف را در داخل هدینگ قرار دهید و هیچگاه کل یک پاراگراف را در هدینگ قرار ندهید.

 

 

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟