اهمیت ایجاد لینک داخلی صفحات سایت در سئو

مفهوم لینک داخلی یا Internal Links در واقع ایجاد پیوند بین صفحات داخلی وب سایت است. ایجاد لینک های داخلی به نظم سلسله مراتب صفحات سایت نیز کمک فراوانی میکند.

ایجاد لینک داخلی صفحات سایتایجاد لینک های داخلی همچنین به گوگل در شناسایی صفحات داخلی سایت شما کمک فراوانی میکند که قطعا نتیجه آن سئو قوی تر وب سایت شما خواهد بود. درست است که میزان لینک وب سایت های دیگر به وب سایت شما نیز از نظر گوگل حائز اهمیت است اما درج لینک از وب سایت های دیگر در اختیار شما نیست اما ایجاد و مدیریت لینک های داخلی وب سایت کاملا در اختیار شماست.

برای ایجاد لینک های داخلی در زمان نگارش مطالب اگر به واژه ای برخوردید که برای آن موضوع و یا واژه در وب سایت خود مطلب جداگانه ای از قبل ایجاد کردید کافیست تا در داخل ادیتور متنی وب سایت خود یک لینک به صفحه و یا مطلب فوق ایجاد کنید. روش ایجاد لینک به مطالب دیگر در داخل ادیتور متنی

دقت داشته باشید در ایجاد لینک های داخلی در صفحات سایت خود زیاده روی نکنید و تنها صفحات مهم و مرتبط با موضوع را لینک دهی نمایید. (نهایتا درج ده لینک داخلی در هر مطلب توصیه میشود) استفاده از صفحاتی که در حال حاضر دارای ترافیک بازدید بالاتری هستند برای لینک های داخلی سایت مناسب تر است. برای تشخیص این صفحات استفاده از ابزار Google Analytics توصیه میشود.

معمولا صفحات اصلی سایت در منوهای اصلی سایت نیز معرفی و برای آنها دسترسی مستقیم ایجاد شده است. سعی کنید در برخی از صفحات سایت لینک های دسترسی به صفحات موجود در منوی اصلی وب سایت خود را نیز در نظر بگیرید. با این حال استفاده از صفحات فرعی نیز برای مقصد لینک های داخلی صفحات موردی ندارد و میتوانید از این دسته صفحات نیز بهره ببرید.

استفاده از پلاگین های ایجاد لینک داخلی خودکار توصیه نمیشود

با توجه به اهمیت ایجاد لینک های داخلی در وب سایت امروزه پلاگین و افزونه های زیادی برای ایجاد خودکار لینک داخلی در صفحات سایت در دسترس کاربران قرار گرفته است. درست است که با استفاده از آنها در وقت شما صرفه جویی زیادی میشود اما توجه داشته باشید ضریب  خطا در این دسته افزونه ها وجود دارد. بنابراین امکان ایجاد لینک اشتباه به صفحات غیر مرتبط با استفاده از افزون های فوق باعث میشود تا بسیاری از کاربران ایجاد لینک های داخلی به صورت دستی را ترجیح دهند.

استفاده از تگ را فراموش نکنید

درست است که اساس ایجاد لینک های داخلی با مفهوم تگ متفاوت است اما ایجاد تگ های مرتبط در صفحات سایت نیز کمک زیادی به شناسایی بهتر صفحات مرتبط سایت شما توسط موتورهای جستجو میکند. 

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟