اهمیت و روش فعال سازی جی زیپ GZIP در جوملا

قطعا سرعت لود صفحات سایت نقش مهمی در میزان موفقیت سئو وب سایت شما دارد. با فعال سازی GZIP در جوملا این امکان به سادگی مهیاست تا سرعت لود صفحات سایت خود را بالاتر ببرید.

Gzip جوملااما چه چیز باعث این افزایش سرعت پس از فعال سازی GZIP میشود؟ در واقع در حالت فعال بودن این حالت تمامی صفحات وب سایت شما قبل از ارسال برای بازدید کننده به صورت فشرده درآمده و سپس به مرورگر مخاطب ارسال میشود.

آیا تمامی مرورگرها از این ویژگی پشتیبانی میکنند؟ جواب مثبت است. امروزه تمامی مرورگرهای رایج از این ویژگی به خوبی پشتیبانی میکنند و شما بدون نگرانی امکان استفاده از GZIP را در وب سایت خود دارید.

ویژگی GZIP چقدر سرعت لود صفحات را بالا میبرد؟

در عمل فعال سازی GZIP بین بیست تا چهل درصد سرعت لود صفحات شما را بالاتر میبرد. به عنوان مثال اگر صفحه ای در وب سایت شما قبل از فعال سازی GZIP در زمان پنج ثانیه نمایش داده میشد ، پس از فعال سازی این ویژگی زمان لود به حدود سه ثانیه و نیم کاهش پیدا میکند.

روش فعال سازی GZIP در جوملا

قبل از پیگیری مراحل فعال سازی در بخش مدیریت سایت جوملا به شما توصیه میشود از فعال بودن این حالت بر روی تنظیمات هاست وب سایت خود اطمینان حاصل کنید. بدین منظور با بخش پشتیبانی هاست وب سایت خود تماس بگیرید.

فعال سازی GZIP در مدیریت جوملا بسیار ساده است. 

پس از ورود به بخش مدیریت سایت از منوی سمت راست بالا بر روی عبارت "سیستم" و سپس زیرمنو "تنظیمات کلی" کلیک کنید.

 مرحله اول فعال سازی GZIP جوملا

پس از ورود به بخش تنظیمات کلی از بین تب های موجود در بالا بر روی تب "سرور" کلیک کنید و سپس در این بخش عبارت "فشرده سازی GZIP" را بر روی حالت "بلی" یا فعال قرار دهید. در انتها از بخش بالا بر روی عبارت "ذخیره و بستن" کلیک کنید.

مرحله دوم فعال سازی GZIP جوملا

با انجام این دو مرحله ساده شما ویژگی GZIP را در وب سایت جوملا خود فعال کردید.

 

 

 

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟