آموزش ثبت و معرفی سایت در گوگل وبمستر تولز

 

 

آشنایی با گوگل وبمستر تولز

آموزش ویدیویی فارسی گوگل وبمستر تولزتمامی مدیران وب سایت تمایل زیادی به ثبت اطلاعات وب سایت خود در موتور جستجوگر گوگل و کسب رتبه مناسب در نتایج جستجوی این موتور جستجوگر محبوب را دارند و قطعا مشاهده مشکلات احتمالی وب سایت شما از نظر گوگل در بالا بردن رتبه سایت شما موثر است.

با استفاده از ابزار گوگل وب مستر تولز شما امکان دریافت و مشاهده آمار و گزارشات مختلف در مورد مرتبه وب سایت خود در گوگل را به صورت رایگان در اختیار دارید.

در واقع با عضویت در گوگل وبمستر تولز شما اطمینان پیدا میکنید که گوگل به وب سایت شما دسترسی دارد و اطلاعات ، منوها و صفحات سایت شما از طریق سایت مپ معرفی شده در اختیار ربات گوگل قرار گرفته است.

در تمامی وب سایت ها امکان وجود لینک های داخلی معیوب و اصطلاحا شکسته وجود دارد. با استفاده از ابزار گوگل وبمستر تولز شما از وجود این دسته از لینک ها مطلع و اقدام به بازسازی لینک های فوق برای رفع مشکل خواهید کرد.

امروزه استفاده از موبایل برای وبگردی بسیار رایج است اما وب سایت شما برای نمایش صحیح در نسخه موبایل بهینه شده است؟ گوگل با بررسی وب سایت شما میزان هماهنگی نسخه موبایل را به شما اطلاع میدهد. مفهوم طراحی وب واکنشی Responsive Web Design

بیشتر بازدید کنندگان وب سایت شما از طریق چه کلمات کلیدی به سایت شما هدایت میشوند؟ با استفاده از ابزار گوگل وبمستر تولز امکان مشاهده این آمار به صورت دقیق وجود دارد و به شما در تقویت مطالب وب سایت از نظر کلمات کلیدی دلخواه کمک میکند.

داشتن سایت مپ XML مناسب برای دسترسی ربات گوگل و شناسایی تمامی صفحات سایت امری ضروریست. با استفاده از ابزار گوگل وبمستر تولز امکان معرفی سایت مپ به گوگل مهیاست.

چگونه در گوگل وبمستر تولز عضو شویم؟

عضویت در گوگل وبمستر تولز رایگان است. برای عضویت در این سیستم شما تنها به یک آدرس جی میل نیاز دارید. توصیه میشود برای عضویت در سیستم وبمستر تولز یک آدرس جدید جی میل ایجاد کنید تا در صورتی که نیاز به بررسی پانل شما توسط شخص ثالث بود ایمیل ها و اطلاعات شخصی موجود در جی میل در دسترس وی قرار نگیرد.

پس از ایجاد آدرس جی میل به آدرس https://www.google.com/webmasters/tools مراجعه نمایید و از بخش بالا سمت راست بر روی عبارت Sign in کلیک کنید.

پس از ورود به صفحه فوق بر روی عبارت Add Property کلیک کنید و در پنجره نمایش داده شده آدرس وب سایت خود را به صورت کامل وارد کنید. دقت داشته باشید آدرس بایستی به صورت کامل همراه با عبارت http و یا https در ابتدای سایت وارد شود. به عنوان مثال https://www.armanweb.net یک آدرس کامل است. 

توجه : بهتر است وب سایت شما در حالت پروتکل امن https به گوگل معرفی شود. گوگل وب سایت های با پروتکل امن را در رتبه بالاتری در نتایج جستجو نمایش میدهد.

پس از ورود آدرس به صورت کامل در نهایت بر روی عبارت Add در بخش پایین پنجره کلیک کنید.

در مرحله بعد بایستی با استفاده از آپلود یک فایل HTML مالکیت وب سایت خود را در گوگل تایید نمایید. برای انجام این کار ابتدا فایل HTML را با کلیک بر روی عبارت Download بر روی هارد کامپیوتر خود دانلود کرده و سپس با استفاده از نرم افزار FTP و یا بخش File Manager در کنترل پانل هاست وب سایت خود در فولدر www و یا public_html آپلود نمایید. روش کار با نرم افزار FILE ZILLA FTP

پس از آپلود فایل فوق بر روی هاست سرور بایستی بر روی عبارت Verify کلیک کنید. در صورتی که آپلود فایل به درستی انجام شده باشد پیامی مبنی بر تایید از جانب گوگل نمایش داده میشود. برای ادامه کار بر روی عبارت Continue کلیک کنید.

در مرحله بعدی بایستی Sitemap سایت مپ وب سایت را به گوگل معرفی کنید. در واقع از طریق فایل فوق گوگل امکان شناسایی و اصطلاحا ایندکس صفحات سایت شما را خواهد داشت. با توجه به نوع وب سایت شما و سیستم مورد استفاده برای مدیریت صفحات کامپوننت و پلاگین های مختلفی برای این منظور مورد استفاده قرار میگیرند. فایل سایت مپ شما بایستی با پسوند XML ساخته شده باشد تا برای گوگل وبمستر تولز قابل استفاده باشد.

پس از آن که فایل سایت مپ را ایجاد کردید بایستی فایل فوق را نیز مانند فایل HTML بر روی سرور در فولدر www آپلود کرده و سپس در بخش وبمستر تولز از سمت چپ بر روی عبارت Crawl و سپس Sitemap کلیک کنید و در بخش بالا سمت راست پس از آدرس بایستی نام فایل سایت مپ را وارد کنید. به عنوان مثال sitemap.xml را پس از آدرس وارد و سپس Submit را کلیک کنید.

در صورتی که فایل به درستی شناسایی شود پس از دو دقیقه صفحات سایت شما در گوگل وب مستر تولز شناسایی و اصطلاحا ایندکس خواهند شد.

دقت داشته باشید گوگل وبمستر تولز دارای بخش های گوناگون با وظایف مختلف است که در آموزش های آتی توضیحات تکمیلی ارائه خواهد شد.

 

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟