معرفی سایت ناقض کپی رایت

متاسفانه قوانین کپی رایت در برخی کشورها به صورت جدی و دقیق پیگیری نمیشود و مثلا ممکن است شما با زحمت فراوان یک مطلب کامل و مناسب برای نشر در وب سایت خود بنویسید و بعد از مدتی متن وب سایت خود را بدون کسب اجازه و یا درج منبع در وب سایت های دیگری مشاهده کنید.

اعلام نقض کپی رایت به گوگلخوشبختانه گوگل در مورد نقض قوانین کپی رایت بسیار سختگیر است و به محض دریافت گزارش کامل به شرط محقق شدن نقض قانون کپی رایت بلافاصله وب سایت متخلف را از لیست نتایج جستجوی گوگل حذف میکند.

روش ارسال گزارش نقض کپی رایت به گوگل

در قدم اول بایستی برای معرفی وب سایت خاطی به گوگل به لینک صفحه ارسال گزارش مراجعه نمایید. این صفحه در واقع یک فرم آنلاین است که بایستی اطلاعات مورد نیاز را تکمیل و سپس فرم را به صورت آنلاین ارسال نمایید.

پس از ورود به لینک بالا فرمی مانند تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

فرم اعلام نقض کپی رایت به گوگل

ابتدا در دو بخش First Name و Last Name بایستی نام و نام خانوادگی خود را اعلام کنید. 

سپس در قسمت Copyright holder you represent بایستی نوع مالکیت اثر و یا نوشته را مشخص نمایید. در این بخش حالت Self و یا شخصی به صورت پیشفرض در منو قابل انتخاب است.

در دو بخش Country و همچنین Email Address اطلاعات را وارد کنید و سپس در فیلد متنی Identify and describe the copyrighted work توضیحاتی در مورد اعتراض خود به وب سایت ناقض کپی رایت ارائه کنید. دقت کنید توضیحات ارسالی شما حتما بایستی به زبان انگلیسی و از نظر گرامر نیز صحیح باشد.

سپس در بخش Where can we see an authorized example of the work بایستی آدرس منبع اصلی و اولیه مطلب در وب سایت خود را به صورت دقیق درج کنید.

در فیلد Location of infringing material نیز بایستی آدرس صفحه مورد نظر در سایت خاطی را که مطلب شما را بدون اجازه منتشر کرده است قید کنید. 

در انتها باکس های مربوط به تایید قوانین و شرایط را فعال کنید و در بخش Signed on this date of تاریخ روز تکمیل فرم و در بخش Signature نیز نام خود را به صورت کامل و منطبق با پاسپورت خود وارد کنید.

در انتها بر روی عبارت Submit کلیک کنید و پس از تایید پیش نمایش اطلاعات به گوگل ارسال خواهند شد.

گوگل پس از دریافت و بررسی گزارشات در صورت تایید اطلاعات ارسالی وب سایت خاطی را از صفحه نمایش نتایج گوگل حذف خواهد کرد. البته دقت داشته باشید دامنه وب سایت خاطی از گوگل حذف نخواهد شد و تنها لینک مربوط به مطلب گزارش شده از نتایج گوگل حذف خواهد شد.

روند تایید گزارشات ارسالی ممکن است حتی تا دو ماه زمان ببرد و معمولا سریع نیست. 

 

 

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟