تیم طراحی سایت حرفه ای

مشخصات یک تیم حرفه ای طراحی وب سایت چیست؟ اعضا تیم خوب طراحی وب سایت بایستی در چه زمینه هایی تخصص داشته باشند؟

انتخاب تیم حرفه ای طراحی سایتزمانی که شما مایل به شروع کسب و کاری هستید بایستی اعضا مجموعه و همکاران خود را با توجه به اهداف مورد نظر به درستی انتخاب کنید. مسلما در زمینه انتخاب تیم برای انجام امور تخصصی مانند طراحی سایت مراحل کار پیچیده تر خواهد بود.

مهترین فاکتور در انتخاب تیم طراحی سایت مناسب توجه به مهارت بالای افراد است. در یک تیم مناسب طراحی سایت به افرادی با تخصص های زیر نیاز خواهید داشت:

مسئول فروش - وجود یک مسئول فروش حرفه ای به شما کمک میکند تا مشتریان جدید و بیشتری را برای مجموعه جذب کنید.

مدیر پروژه - مسئول هماهنگ کننده و مدیریت پیشبرد پروژه. این شخص برای رسیدن به هدف نهایی برنامه ریزی زمانی میکند و وظایف هر یک از افراد را به وی محول و در زمان کار نیز از سرعت مناسب پیشرفت کار در مراحل زمانی مختلف اطمینان حاصل خواهد کرد.

طراح عملکرد سایت - کارکرد کلی و ساختار کلی منوهای اصلی سایت را طراحی میکند.

توسعه دهنده بخش مدیریت سایت - طراحی چارچوب اصلی سایت در بخش مدیریت سایت با توجه به نیازهای کلی وب سایت به عهده Back-end Developer است. این شخص بایستی کامپوننت ها و عناصر اصلی بخش مدیریت سایت را انتخاب و سپس هر بخش را با توجه به نیازهای سایت طراحی و شخصی سازی کند.

توسعه دهنده بخش کاربری سایت - طراحی عناصر ظاهری وب سایت بر عهده Front-end Developer است. این شخص بایستی با رنگ شناسی وب آشنایی داشته باشد و در زمینه روانشناسی وب نیز در زمینه سلیقه کاربران سایت با توجه به زمینه فعالیت وب سایت آشنایی کافی داشته باشد.

تستر وب سایت - پس از پایان مراحل طراحی وب سایت بایستی عملکرد مناسب بخش های مختلف توسط تستر وب سایت بررسی و در صورت مشاهده مشکل گزارش برای رفع مشکل به تیم توسعه دهنده ارجاع شود.

متخصص UI - با همکاری با Front-end Developer سعی میکند رابط کاربری بهتری را در وب سایت ایجاد کند.

متخصص SEO - تعیین و پیاده سازی استراتژی و ساختار مناسب برای کسب رتبه بالا سایت در موتورهای جستجوگر مانند گوگل

نویسنده محتوای مناسب - در زمان درج مطالب و محتوای وب سایت بایستی به نکاتی در زمینه شناسایی بهتر مطالب توسط موتورهای جستجوگر نیز دقت داشته باشید.

طراح گرافیک - ایجاد گرافیک سفارشی مناسب در طراحی ظاهری وب سایت. وظیفه اصلی این شخص طراحی قالب ظاهری مناسب وب سایت Website Template است. رنگ مناسب در طراحی قالب سایت

دقت داشته باشید همیشه در تمامی تیم های طراحی سایت هر یک از این وظایف بر عهده یک شخص نیست و ممکن است شخصی در تیم دو یا سه تخصص داشته باشد. مزیت این نوع تیم ها هماهنگی راحت تر و سریع تر در پیشبرد مراحل کار است. البته قطعا در زمان طراحی یک پروژه بزرگ بایستی برای بالا بردن سرعت پیشبرد کار از افراد بیشتری بهره برد.

در صورتی که از یک نفر برای طراحی وب سایت استفاده میکنید و یا مایل به استخدام شخصی در این زمینه هستید بهتر است شخص مورد نظر در موارد زیر تخصص داشته باشد:

  • حداقل سه سال تجربه در زمینه کدنویسی PHP و یا ASP
  • حداقل سه سال تجربه در زمینه کار با بانک های اطلاعاتی مانند SQL و یا MySQL
  • آشنایی با سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا ، وردپرس
  • آشنایی با HTML, CSS, JS, JQuery
  • داشتن تخصص کافی در زمینه مدیریت کنترل پانل هاست
  • آگاهی و دانش کافی در زمینه سئو و معرفی مناسب وب سایت در شبکه های اجتماعی
  • آشنایی با نرم افزارهای گرافیکی مانند فوتوشاپ

اکثر شرکت های متوسط برای پیشبرد طراحی وب سایت مجموعه خود نیاز به استخدام یک تا نهایتا سه نفر طراح و برنامه نویس وب دارند و استخدام و تشکیل دپارتمان طراحی سایت برای شرکت های کوچک و یا اشخاص به دلیل هزینه های بالا پیشنهاد نمیشود.

از طرفی وب سایت هایی که بروزرسانی چندانی ندارند و یا در عمل نیاز به انجام پروسه خاصی در بخش کاربری و مدیریت کاربران ندارند نیز معمولا با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا و وردپرس در مدت زمان کوتاه و با کمترین هزینه قادر به راه اندازی وب سایت خود هستند و به این دسته از افراد استخدام تیم طراحی وب سایت توصیه نمیشود. طراحی سایت با CMS مدیریت محتوا

 

 

 

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟