روش بررسی آزمایشی سایت

روش بررسی آزمایشی سایتاکثر طراحان و برنامه نویسان وب علاقه زیادی به آزمایش کردن در روند ایجاد یک وب سایت ندارند.

طبیعی است که بعد از طراحی و پیاده سازی مراحل و اجزا مختلف وب سایت همه دوست دارند وب سایت خود را هر چه سریعتر در اینترنت منتشر کنند. اما فراموش نکنید که همواره قبل از انتشار نهایی وب سایت آن را آزمایش کنید.


وب سایت ها در ابتدای کار همیشه ایراداتی دارند. بنابراین آزمایش صحیح و دقیق وب سایت را فراموش نکنید.


معمولا آزمایش کردن یک وب سایت معمولا به نگاهی گذرا به وب سایت و یا آزمایش نحوه نمایش وب سایت در چند مرورگر به پایان میرسد. اما دقت کنید مشکلات یک وب سایت تنها بصری نیستند و باید ابعاد دیگر را نیز در نظر داشته باشید.


آزمایش کردن باید تمامی جوانب سایت مانند محتوای سایت ، تصاویر ، اهداف وب سایت و یا نحوه لینک دهی بین صفحات را نیز بررسی کند.


یکی از اولین مراحل تست یک وب سایت بررسی جلوه های بصری سایت است. همه صفحات وب سایت را مشاهده نمایید و مطمئن شوید که دارای پایداری ، رنگ بندی و چیدمان صحیح هستند. سپس تلاش کنید تا با مرورگرها و ابزار مختلفی که عموما در اختیار کاربران است ، سایت را مورد بررسی قرار دهید. به بی نظمی های احتمالی در قرارگیری عناصر دقت زیادی داشته باشید.


مرحله بعدی تست عملکرد پیوندهای وب سایت است. تمامی پیوندهای داخلی و خارجی وب سایت را چک کنید و پیوندهای غلط و یا ناقص را تصحیح نمایید. همچنین تمامی عناصر محاوره ای مانند فرم ها ، قسمت های جستجو و غیره را آزمایش کنید. سعی کنید همیشه از دید کاربران به مسائل نگاه کنید.


پس از آزمایش های اولیه سایت را برای استفاده همه کاربران در دسترس قرار دهید. اکنون زمان مشاهده عملکرد وب سایت در عمل است. آیا وب سایت شما تمامی توقعات و نیازهای بازدیدکنندگان وب سایت را برآورده میسازد؟ در واقع راه اندازی یک وب سایت جدید نوعی چالش و مبارزه طلبی با سایت های مشابه دیگر بشمار میرود. یکی از مهمترین عناصر شکست یک وب سایت عدم داشتن تجربه کافی از سمت طراح وب سایت و دیگری مشخص نبودن هدف اصلی وب سایت است.


همواره به خاطر داشته باشید که نگهداری و مراقبت از یک وب سایت محدود به زمان راه اندازی سایت نیست و این کار باید به صورت دائمی باشد زیرا در غیر این صورت وب سایت شما بعد از مدتی افت خواهد کرد.

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟