مشخصات یک طراح سایت موفق

مشخصات طراح سایت موفقطراح وب سایت وظیفه سنگینی را بر عهده دارد.

او باید شناخت مناسبی را از طراحی ، رنگ ، فونت و خلاصه تمامی جنبه های بصری در کنار هم داشته باشد. در واقع در صورتی که شما درک صحیح از تمامی جنبه های بالا داشته باشید میتوانید به این که طراح وب سایت موفقی شوید امید داشته باشید. اگر شما به طراحی وب سایت به عنوان یک حرفه نگاه میکنید بایستی هر یک از این مسائل را بسیار دقیق تر پیگیری و مطالعه نمایید. در واقع با درک صحیح موارد بالا شما میتوانید یک طراح ظاهری صفحات مناسب باشید و نه یک برنامه نویس وب. با توجه به رشد و توسعه وب در سالیان اخیر گستره مشاغل و تخصص های تحت وب نیز رشد کرده و تنوع فراوانی پیدا کردند. پس بایستی مسائل بالا را تنها برای یک طراح ظاهری وب سایت در نظر داشته باشید و نه یک برنامه نویس وب.

در تمامی مشاغل شما بایستی به شغل خود عشق داشته باشید. در این کار هم بایستی عاشق وب باشید و وب سایت های مختلف را با دقت و علاقه فراوان و موشکافانه مرور و بررسی کنید و نکات منفی و مثبت آنها را در کارهای خود مد نظر داشته باشید. اگر علاقه شما به وب خیلی زیاد نیست و به این مسئله چندان علاقه ای ندارید بهتر است شغل طراحی وب سایت را برای همیشه فراموش کنید!

آیا واقعا خود را دارای ذهنیتی هنری میدانید؟ این سئوال را صادقانه پاسخ دهید. همه هنرمندان در زمان خلق آثار خود با تمامی وجود با کار و اثر خود ارتباط برقرار میکنند. شما هم بایستی در زمان طراحی وب سایت با صفحات سایتی که خود طراحی میکنید ارتباط مناسبی برقرار کنید چون اگر خود شما این ارتباط را احساس نکنید مطمئن باشید که دیگران هم از طراحی صفحات سایت شما رضایت نخواهند داشت و در نظر آنها چشم نواز نخواهد بود.

طراحان ظاهری صفحات وب به جلوه ای بصری توجه فراوانی دارند اما همیشه توجه داشته باشید برای اجرای درست و بدون مشکل صفحات وب سایت شما نیاز به کسب مهارت های ابتدایی از کدنویسی هم هستید. اگر شما صفحات را بسیار زیبا طراحی کنید اما در مرحله اجرا کدنویس وب سایت به شما اعلام کند که طرح گرافیکی شما برای اجرا شدن در قالب صفحات وب سایت مشکل دارد آنگاه شما تمامی وقت خود را تلف کردید. دقت کنید که طراحی صفحات وب سایت با طراحی برای چاپ و نشر و یا سایر زمینه های طراحی تفاوت اساسی دارد.

آیا شما با کار کردن با نرم افزارهای طراحی وب مشکلی ندارید؟ آیا از کار کردن با کامپیوتر لذت میبرید؟ دقت داشته باشید برای طراحی صفحات وب تنها مهارت در استفاده از نرم افزارهای گرافیکی و اصول طراحی بصری کفایت نمیکند بلکه بایستی از نرم افزارهای طراحی وب نیز اطلاعات کافی داشته باشید. اولین قدم برای شما یادگیری نرم افزارهای WYSIWYG مانند فرانت پیج یا دریم ویور است اما اگر بتوانید برنامه نویسی HTML و CSS را نیز فرابگیرید قطعا به درک صحیح شما در اجرایی کردن یک فایل فوتوشاپ در قالب یک صفحه وب سایت کمک فراوانی خواهد کرد.

آیا با کار گروهی مشکلی ندارید؟

در کار طراحی وب سایت شما بایستی به صورت گروهی با برنامه نویسان و یا سایر اعضای تیم کار کنید. پس بایستی روحیه کار گروهی را داشته باشید. این که فکر کنید تمامی مراحل طراحی را شخصا انجام دهید تقریبا غیرممکن است. حداقل اگر تمایل به کار در حد بالا و حرفه ای دارید بایستی بدانید که خود شما از پس انجام تمامی مراحل بر نخواهید آمد.

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟