نکات مهم در طراحی لوگو حرفه ای

همه ما به اهمیت نام و آرم برند تجاری واقفیم و در واقع لوگوی مناسب برای معرفی و موفقیت یک برند تجاری از اهمیت بالایی برخوردار است.

شرکت های تجاری بزرگ برای طراحی لوگو و آرم مناسب تجاری ده ها هزار دلار هزینه میکنند تا به نتیجه مطلوب و موفقیت مناسب تجاری دست یابند. در طراحی لوگو تجاری مناسب طراح بایستی به اجزای زیادی توجه داشته باشد تا نتیجه مطلوب حاصل شود که در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

اکثر کسب و کارها و شرکت های کوچک برای طراحی لوگو از برنامه های آماده طراحی لوگو موجود در بازار استفاده میکنند اما مسلما نتیجه طراحی یک لوگو توسط طراح حرفه ای نتیجه بسیار متفاوتی برای توسعه کسب و کار و همچنین ماندگاری بیشتر آرم تجاری شما در ذهن مخاطبین خواهد داشت.

لوگوی شما بایستی به چشم بیاید

موردی که همه لوگوهای معروف در آن مشترک هستند سادگیست. در طراحی آنها از عناصر اضافی و پر زرق و برق بی مورد که تمرکز مخاطب را از بین میبرد خبری نیست. لوگوهایی که در طراحی آنها از عناصر و جزئیات زیادی استفاده شده باشد باعث حواس پرتی و عدم تمرکز مخاطب شده و در ذهن ماندگاری طولانی مدت نخواهد داشت.

 طراحی لوگو ساده و زیبا

در طراحی لوگو در طول سالیان طولانی به مد روز اهمیت بدهید

استفاده از یک لوگوی ثابت در طول سالیان متمادی تاثیر روانی خوبی بر روی مخاطبین ندارد و بهتر است در طول هر دهه با حفظ ساختار کلی سعی کنید لوگوی خود را بروزرسانی کنید.

سعی کنید در طراحی لوگوی خود از ابتدا این مورد را در نظر داشته باشید تا در زمان مناسب برای اعمال تغییر در لوگو محدودیت های کمتری داشته باشید.

طراحی و بازسازی مجدد لوگو و آرم تجاری

 مشکی به تنهایی رنگ مناسبی نیست

مسلما در طراحی لوگو بایستی به اصول روانشناسی رنگ توجه ویژه داشته باشید. علاوه بر این رنگ ها در فرهنگ های متفاوت معنی مختلفی دارند پس اگر به دنبال طراحی لوگو برای ارائه محصول در کشور مشخصی هستید حتما از قبل با متخصصین این امر مشورت کنید.

جدا از مفهوم های خاص برای رنگ در فرهنگ های مختلف در بسیاری از کشورها رنگ های مشخصی مفهوم یکسان را به مخاطب منتقل میکنند. به عنوان مثال رنگ نارنجی به معنی وضوح و روشنی در کار است و یا رنگ بنفش نشانه خلاقیت ، رنگ آبی نشانه اعتماد و یا رنگ خاکستری نشانه میانه روی است.

سعی کنید در طراحی لوگو خود از یک رنگ به تنهایی استفاده نکنید. معمولا استفاده از ترکیب رنگ مناسب با توجه به نوع محصول و یا خدمات قابل ارائه باعث ماندگاری بیشتر لوگو در ذهن مخاطبین شما خواهد شد.

انتخاب رنگ مناسب لوگو

یک طراح لوگو حرفه ای درک مناسب و صحیح از روانشناسی رنگ دارد و مسلما توصیه ها و راهکارهای ارزشمندی در این زمینه به شما ارائه خواهد کرد. علاوه بر انتخاب رنگ های مناسب در لوگو نوع استفاده از سایه ها و شیب ها نیز در طراحی لوگو امری ضروری و مهم است. در نهایت توجه به توصیه های یک طراح لوگوی حرفه ای را به نظر و سلیقه شخصی خود ارجحیت دهید.

در گذشته از لوگو و آرم یک شرکت تنها برای چاپ بر روی بسته بندی محصولات و یا تبلیغات محیطی و مجلات استفاده میشد اما در حال حاضر با توجه به استفاده روزافزون از شبکه های اجتماعی و اینترنت بایستی مخاطبین این مجموعه بزرگ را نیز در زمان طراحی لوگو در نظر داشته باشید و لوگوی خود را به صورتی طراحی کنید تا در زمان استفاده از آن در طراحی اپلیکیشن و یا در زمان نمایش در وب سایت های مختلف جذابیت کافی را داشته باشد.

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟