دلیل خروج سریع بازدیدکنندگان وب سایت

آیا کاربران و ویزیتور های وب سایت سریع از سایت شما خارج میشوند. چگونه مدت زمان بازدید وب سایت را افزایش دهیم؟

خروج سریع بازدیدکننده وب سایتوب سایت شما راه اندازی شده و ظاهرا همه چیز مرتب است اما بازدیدکنندگان وب سایت شما را به سرعت ترک میکنند. مشکل از کجاست؟ در ادامه مطلب دلایل رایج بروز این مشکل را با هم مرور خواهیم کرد.

قبل از شروع مطالعه موارد زیر دقت داشته باشید مهمترین عنصر در حفظ بازدیدکننده در وب سایت استفاده از مطالب و محتوای مناسب و غنی است.

 

دلیل اول - طراحی نامناسب قالب وب سایت

طراحی ظاهری مناسب در کنار استفاده از رنگ بندی متناسب با زمینه فعالیت مسئله مهمی است که بایستی توجه ویژه به آن داشته باشید.

دقت داشته باشید رنگ بندی قالب را با توجه به رنگ سازمانی و لوگوی شرکت خود انتخاب کنید. روانشناسی رنگ را در مورد طیف بازدیدکنندگان وب سایت خود از نظر میانگین سنی و همچنین سلایق کاربران را در نظر داشته باشید.

دقت داشته باشید طراحی مناسب قالب در میزان کسب اطمینان بازدیدکننده به کسب و کار شما نیز موثر است.

رنگ مناسب در طراحی قالب سایت

 

دلیل دوم -  انتخاب فونت غیر استاندارد و نامناسب

در انتخاب فونت با سایز و نوع مناسب دقت کنید. بهترین نوع رنگ بندی برای مطالعه راحت متون در وب سایت که در اکثر وب سایت ها نیز لحاظ شده پس زمینه سفید و متون مشکی است. در صورتی که مایل به استفاده از رنگ بندی متفاوتی در وب سایت خود هستید دقت داشته باشید رنگ پس زمینه و نوشتار به صورتی باشد که باعث خستگی چشم نشود و همچنین مشاهده نوشتار با سختی صورت نگیرد.

 

دلیل سوم - استفاده از فایل های فلش FLASH SWF

چند سال قبل استفاده از فایل های متحرک فلش در وب سایت امری متداول بود اما از سال ۲۰۱۳ استفاده از فایل های فلش در وب سایت ها منسوخ شد. دلیل این امر عدم پشتیبانی و نمایش صحیح فایل های فلش در موبایل و تبلت و همچنین نیاز به نصب پلاگین جداگانه در مرورگرهای رایج برای نمایش فایل های SWF بود. دقت داشته باشید اکثر کاربران حال حاضر پلاگین Flash Player را بر روی مرورگر خود نصب نکرده اند و بنابراین قادر به مشاهده فایل های فلش در وب سایت شما نیستند.

با توجه به توضیحات بالا استفاده از فایل های فلش در وب سایت های امروزی توصیه نمیشود.

 

دلیل چهارم - نمایش بیش از حد تبلیغات

ممکن است به دلیل سیاست های کاری شما اقدام به نمایش بنرهای تبلیغاتی در وب سایت خود برای کسب درآمد بیشتر نمایید. دقت داشته باشید نمایش بیش از اندازه بنرهای تبلیغاتی در وب سایت باعث نارضایتی کاربر و در نهایت خروج از وب سایت شما خواهد شد.

سعی کنید تعداد بنرهای تبلیغاتی در صفحات وب سایت خود را مدیریت کنید و از نمایش بیش از اندازه تبلیغات بنری و یا POPUP (پنجره های بازشونده) در وب سایت خود پرهیز کنید.

 

دلیل پنجم - وجود ویدیو با قابلیت پخش خودکار

قطعا نمایش فایل های ویدیویی در وب سایت جذاب است اما هیچوقت پخش فایل های ویدیویی را به حالت خودکار در وب سایت فعال نکنید.

در این حالت فایل ویدیویی به محض ورود کاربر به صفحه قصد نمایش دارد و بنابراین سرعت لود صفحه شما کاهش خواهد یافت. در این حالت ممکن است کاربر حس کند صفحه مورد نظر با مشکل نمایش روبرو شده و از وب سایت شما خارج شود.

بهترین فرمت نمایش ویدیو در وب سایت MP4 است. بهتر است فایل های ویدیویی خود را در فرمت فوق آماده و در وب سایت نمایش دهید تا کاربران موبایل و تبلت نیز به راحتی قادر به مشاهده فایل های ویدیویی سایت شما باشند.

 

دلیل ششم - نوع نمایش منوی غیراستاندارد و نامناسب

کاربران به محض ورود به وب سایت به سراغ منوهای اصلی در وب سایت شما میروند تا با استفاده از سیستم ناوبری به صفحات و اطلاعات وب سایت شما دسترسی داشته باشند.

در طبقه بندی و نوع نمایش زیرشاخه ها در منوی اصلی سایت دقت کافی را به عمل آورید. در صورتی که منوهای اصلی وب سایت شما اصولی و منطقی طبقه بندی و نمایش داده نشوند کاربر به اطلاعات وب سایت شما دسترسی صحیح نخواهد داشت و طبیعتا از وب سایت شما خارج خواهد شد.

 

دلیل هفتم - اجبار در ثبت نام سایت

برخی وب سایت ها به محض ورود کاربران را به نوعی مجبور به ثبت نام اجباری در سایت میکنند.

بسیاری از کاربران علاقه ای به پر کردن فرم عضویت در وب سایت ها ندارند. تنها در صورتی کاربران را به سمت عضویت در سایت هدایت کنید که واقعا راه حل دیگری وجود نداشته باشد.

 

دلیل هشتم - سرعت لود بسیار پایین

سرعت پایین نمایش صفحات قطعا بازدیدکنندگان را از وب سایت شما دلسرد خواهد کرد. سرعت پایین ممکن است به دلیل کیفیت نامناسب شرکت میزبانی وب سایت (هاست) و یا طراحی نامناسب قالب و در نهایت استفاده از تصاویر با ظرفیت و حجم بالا در وب سایت باشد. راهنمای انتخاب هاستینگ مناسب و ارزان

سعی کنید سرعت لود صفحات وب سایت خود را به زیر پنج ثانیه برسانید.

 

دلیل نهم - استفاده از مطالب قدیمی

سعی کنید مطالب وب سایت خود را با توجه به پیشرفت تکنولوژی و یا تغییرات دیگر بروز نگه دارید. استفاده از مطالب و محتوای تاریخ گذشته باعث خروج کاربران از وب سایت شما خواهد شد.

 

دلیل دهم - عدم نمایش صحیح وب سایت در موبایل و تبلت

امروزه اکثر کاربران از موبایل خود برای وبگردی استفاده میکنند. دقت داشته باشید وب سایت شما در حالت نمایش موبایل به درستی عمل کند. با طراح وب سایت خود مشورت کنید و از ریسپانسیو Responsive بودن قالب وب سایت خود اطمینان حاصل کنید. مفهوم طراحی وب واکنشی Responsive Web Design

 

دلیل یازدهم - وجود مشکل امنیتی در وب سایت

اکثر کامپیوترها و موبایل های امروزی برای جلوگیری از مشکلات امنیتی و هک مجهز به نرم افزارهای امنیت وب هستند. این نرم افزارها بلافاصله پس از ورود کاربر به هر وب سایت سعی میکند محتویات صفحه وب سایت فوق را از نظر وجود مشکلات امنیتی بررسی کند تا خطری متوجه مالک دستگاه نشود.

در صورتی که وب سایت شما از نظر امنیتی و کدهای بکار رفته در صفحات مشکلی داشته باشد بلافاصله قبل از نمایش صفحه وب سایت پیامی مبنی بر ریسک دار بودن نمایش وب سایت به کاربر نمایش داده شده و وب سایت به کاربر نمایش داده نمیشود.

حتما از طراح وب سایت خود درخواست کنید تا کدهای موجود در صفحات را از نظر وجود هر نوع باگ و یا مشکل امنیتی بررسی کند.

 

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟