پایان عمر طراحی سایت با فلش Flash

وب سایت Adobe اعلام کرد ظرف سه سال آینده به پشتیبانی از پلاگین Flash پایان خواهد داد.

طراحی سایت فلش Flashشرکت ادوبی اعلام کرد تنها تا سال ۲۰۲۰ به پشتیبانی از Flash ادامه خواهد داد و این به معنی پایان عمر نرم افزار مالتی مدیا فلش خواهد بود.

البته تصمیم اخیر شرکت ادوبی مبنی بر اعلام پایان پشتیبانی از فلش چندان دور از انتظار نبود. با ظهور HTML5 و همچنین WebGL پایان عمر فلش عملا اعلام شده بود و طراحان وب سایت دیگر از این نرم افزار محبوب سال های پیش در طراحی صفحات سایت استفاده نمیکردند. طراحی سایت کاملا فلش

جالب اینجاست که سالها پیش شرکت اپل عدم پشتیبانی خود از پلاگین فلش را اعلام کرده بود. در واقع Apple هیچگاه اجازه اجرا پلاگین فلش را در Iphone و یا Ipad به دلیل مسائل و مشکلات امنیتی نداد.

یکی از مسائل مهم در پلاگین فلش همواره مسئله امنیت بوده. بسیاری از طراحان و برنامه نویسان وب همواره به ایمن بودن وب سایت های فلش ابراز تردید کردند و استفاده از آن را در وب سایت ها پیشنهاد نمیکردند.

طبق آمار وب تنها در طول سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ده مورد مشکل امنیتی در پلاگین فلش گزارش شده است.

با توجه به اعلام شرکت Adobe مبنی در پایان توقف پشتیبانی از فلش ، طراحان فعلی که از این نرم افزار استفاده میکنند بایستی تا سه سال آینده به فکر استفاده از نرم افزارهای جدیدتر باشند.

البته طبق آمار در حال حاضر نیز کمتر از هفت درصد وب سایت های فعال در جهان از فلش استفاده میکنند. طبق آمار منتشر شده از جانب گوگل بیش از هشتاد درصد کاربران کروم تمایلی به مشاهده وب سایت های فلش نشان نداده و تنها یکبار از وب سایت های فلش بازدید کرده اند.

مسلما حتی درصد ناچیزی از وب سایت ها نیز که در حال حاضر از فلش استفاده میکنند نهایتا طی سه سال آینده پلتفرم جدیدی را در وب سایت های خود جایگزین خواهند کرد و این به معنی عدم وجود فلش در وب سایت ها تا سه سال آینده خواهد بود.

اما برخی از برنامه نویسان امیدوارند تا فلش در آینده به صورت اوپن سورس Open Source ارائه شود و از این طریق به حیات خود ادامه دهد و در آینده همچنان برای ساخت بازی های کوچک و انیمیشن های تبلیغاتی در سی.دی های مولتی مدیا کاربرد داشته باشد.

 

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟