چگونه در بین همکاران محبوبیت بیشتری داشته باشیم

مسلما داشتن رابطه مستحکم و دوستانه در محیط کار با سایر همکاران راندمان کاری را بالاتر برده و به رشد و سوددهی شرکت کمک فراوانی خواهد کرد

دوستی با همکاران در محیط کاریاما چگونه میتوانیم رابطه محکم و در عین حال دوستانه با همکاران خود داشته باشیم. رعایت نکات زیر در این زمینه به شما کمک خواهند کرد.

مسلما بهترین دوستان در محیط های کاری کسانی هستند که در بخش و یا مجموعه خود شما فعالیت میکنند. محیط کلاس و مدرسه را به یاد آورید. معمولا بهترین دوستان ما کسانی بودند که در نیمکت نزدیک و یا کناردستی ما بودند.

پس در محیط کاری هم با کسانی که با شما هم اطاق هستند امکان ایجاد دوستی ضریب بالاتری دارد و بایستی آنها را در اولویت قرار دهید.

باز هم دوران مدرسه را به یاد آورید. معمولا بهترین زمان برای آشنا شدن با همکلاسی های دیگر زنگ های تفریح بود. در محیط کار هم بهترین زمان برای آشنا شدن بیشتر با همکاران زمان نهار و استراحت است. از این فرصت استفاده کنید و با سایر همکاران خود بیشتر آشنا شوید.

علایق یکسان و مشترک همیشه در ایجاد رابطه دوستانه با دیگران نقش مهمی ایفا میکنند. سعی کنید به دنبال علایق مشترک باشید تا موضوع مناسبی را برای صحبت بیشتر با دوستان تازه خود داشته باشید تا هر دو طرف از مصاحبت با هم لذت ببرید.

در زمان کار سعی کنید انضباط داشته باشید و دوستی را با سهل انگاری در کار اشتباه نگیرید. شوخی های بی مورد در زمان ساعت کاری قطعا به پیشرفت کار و همچنین کاراکتر شما در محیط کاری لطمه خواهد زد.

سلام و یا خداحافظی را با نشاط کافی و خوش و بش همراه کنید. برخورد اولیه شما برای همه به یادماندنی خواهد بود پس به برخورد خود در اولین روزهای کاری بسیار دقت کنید.

امروزه بسیاری از دوستان در شبکه های اجتماعی با هم در تماس هستند و چه بسا در همین وب سایت ها به علایق مشترک هم پی میبرند و یا دوستان مشترکی پیدا میکنند پس همیشه با دوستان خود در شبکه های اجتماعی نیز در تماس باشید حتی اگر هر روز آنها را در محل کار خود ملاقات میکنید.

با حفظ ادب و دوستانه با همه صحبت کنید. استفاده از الفاظ زشت در گفتار حتی در حالت شوخی به شخصیت و کاراکتر شما از نگاه دیگران لطمه وارد میکند.

در کمک کردن به همکاران شک نکنید. قطعا یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین حالت ها کمک به همکاران در زمان بروز مشکلات است. انسانها به طور ذاتی به سمت کسانی که به آنها در زمان بروز مشکلات کمک میکنند اعتماد بیشتری دارند و با آنها احساس صمیمیت بیشتری میکنند.

در هر محیط کاری قطعا افرادی هستند که با طرز فکر و رفتار شما همخوانی ندارند. حتی با آنها هم با احترام رفتار کنید و به آنها بی محلی نکنید اما با حفظ فاصله تنها آنها را در محل کار خود تحمل کنید و از رفاقت و مشارکت در فعالیت های خارج از محیط کاری از آنها دوری کنید.

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟