روش برخورد صحیح با مشتریان

برخورد مناسب با مشتری و کارفرما اصلی مهم در رشد و میزان موفقیت فعالیت تجاری و کسب و کار به شمار میرود.

برخورد صحیح با مشتریبا توجه به رشد روزافزون شبکه های اجتماعی در دنیای امروز مشتریان راضی میتوانند نقشی حیاتی در معرفی مناسب کسب و کار و اشتراک میزان رضایتمندی خود از خدمات و یا محصولات شما به دیگران داشته باشند و به همین میزان مشتریان ناراضی نیز میتواند لطمات فراوانی به کسب و کار شما وارد کنند.

مشتریان را به درستی هدایت و راهنمایی کنید

هدایت صحیح مشتریان توسط افراد مطلع و مسلط قطعا نتیجه مناسبی در بر خواهد داشت. با مشتریان خود با صبر و حوصله صحبت کنید و حتما نام خود را به عنوان کارشناس به مشتری اعلام کنید تا در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در تماس های بعدی مجددا با کارشناس قبلی صحبت کنند.

به گونه ای با مشتری صحبت کنید که احساس اطمینان بیشتری نماید. موضوع را از دید مشتری بررسی و به منافع او اهمیت بدهید. این کار اطمینان مشتری را به راهنمایی های شما بیشتر جلب خواهد کرد.

همواره با مشتریان خود با احترام و آرامش صحبت کنید

مشتریان شما خلق و خوی یکسانی ندارند. ممکن است برخی از آنها کمی تندخو و عصبی باشند. همواره با حفظ آرامش و احترام با مشتریان خود صحبت کنید و سعی کنید آنها را با صحبت و راهنمایی های لازم به سمت آرامش بیشتر هدایت کنید.

با صبر و شکیبایی خود به حل و فصل مسئله کمک کنید و از تکرار مسائل مشابه در آینده جلوگیری نمایید.

همیشه این شعار مهم را به خاطر داشته باشید که حق با مشتری است.

با دقت به صحبت های مشتری گوش کنید

در هر گفتگو مسلما گوش کردن دقیق صحبت های طرف مقابل یکی از مهترین مراحل در شروع یک مکالمه موفق است. صحبت های مشتری را حتی در صورتی که از نظر شما معقول نیستند با دقت تا پایان گوش کنید و حرف او را قطع نکنید.

پشتیبانی مناسب را فراموش نکنید

همیشه در تمامی خدمات و محصولات ارائه پشتیبانی خوب نقشی مهم در ادامه حیات و رشد یک تجارت دارد. ارائه پشتیبانی مناسب به مشتریان را فراموش نکنید و در ارائه خدمات پشتیبانی عالی به مشتریان خود دقت کافی داشته باشید.

ارائه پشتیبانی مناسب باعث رضایتمندی مشتریان قبلی از خدمات و محصولات مجموعه و در نتیجه پیشنهاد و معرفی شما به دوستان و آشنایان و جلب مشتریان بیشتر خواهد شد.

در واقع در دنیای امروز ارائه پشتیبانی با کیفیت بالا حرف اول در موفقیت و بالا بردن محبوبیت یک کالا و یا نام تجاری دارد. پس به پشتیبانی مناسب توجه ویژه داشته باشید.

به مشتریان خود مانند شریک تجاری خود بنگرید

مسلما بدون داشتن مشتری های وفادار هر تجارت و کسب و کاری محکوم به شکست است. به نظرات مشتریان خود اهمیت بدهید و آنها را جدی بگیرید. از میزان رضایت مشتریان خود اطمینان حاصل کنید و در حفظ حس رضایت مشتریان در آینده بکوشید.

استفاده از فرم های نظر سنجی و یا فرم های دریافت نظرات و پیشنهادات و یا حتی شکایات در وب سایت مفید است. از بازخورد نظرات مشتریان خود در دوره های زمانی مشخص نمودار تهیه کنید و مقایسه نموداری در مقاطع مختلف را با دقت انجام داده و نقاط ضعف کار خود را با توجه به نظرات دریافتی مرتفع نمایید.

همیشه در رفتار و صحبت با مشتری احساس قدردانی خود را ابراز نمایید حتی اگر هنوز مشتری تصمیم به خرید و یا استفاده از خدمات شما را ندارد.

اشتباهات خود را قبول کنید و آنها را به بهترین شکل جبران کنید

در قبول اشتباهات کاری خود با مشتریان صادق باشید و اشتباهات را به دیگر مسائل حاشیه ای و نامربوط مرتبط نکنید. اشتباهات را تصحیح کنید و سعی کنید از انجام اشتباهات مشابه در آینده جلوگیری کنید.

وقت شناسی و تعهد زمانی

همواره در زمان کار و انعقاد قراردادهای کاری توان و پتانسیل خود را در نظر بگیرید و زمان تحویل و انجام کار را به درستی و با زمان بندی دقیق به مشتری اعلام نمایید و حتما در زمان مشخص شده نسبت به تحویل کار و یا خدمات مورد نظر اقدام نمایید. وقت شناسی شما همیشه در ذهن مشتریان شما به عنوان یکی از نکات مثبت مهم خواهد ماند.

 

 

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟