روش کسب درآمد اپلیکیشن های رایگان موبایل

درآمد اپلیکیشن موبایلاین روزها با رایج شدن گوشی های هوشمند و سهولت بیشتر در استفاده از اینترنت در هر مکان بازار اپلیکیشن های موبایل هم بسیار داغ شده است و در این میان اپلیکیشن های رایگان بسیاری نیز به بازار عرضه شده اند و همیشه این سئوال در ذهن مخاطبین پیش می آید که این اپلیکیشن های رایگان چگونه کسب درآمد میکنند و چه سودی برای نویسنده آن دارد؟

هدایت هدفمند مخاطبین به سمت محصول یا خدمات مورد نظر

به عنوان مثال شما بازی رایگانی را برای فرزند خود دانلود میکنید که شخصیت های اصلی آن لگو LEGO یا شکلات های M&M هستند. کودک شما در حین بازی به صورت ناخودآگاه به شخصیت های موجود در بازی علاقمند میشود و دوست دارد تا داشتن آنها را در دنیای واقعی هم تجربه کند. بعید نیست که پس از مدتی با درخواست خرید اسباب بازی LEGO از جانب فرزند خود روبرو شوید!! در واقع برخی بازی ها یا اپلیکیشن ها به صورت هدفمند شما را به سمت خرید محصولات خود سوق میدهند. با توجه به بازار داغ موبایل ها و تبلت ها ، تولید یک اپلیکیشن جذاب میتواند روش تبلیغاتی موثر و پرمخاطبی برای تولیدکنندگان باشد.


فروش مستقیم اپلیکیشن

این روش در واقع ساده ترین و قدیمی ترین روش کسب درآمد از طریق تولید اپلیکیشن است. در این روش شما بایستی برای استفاده از اپلیکیشن مبلغی را پرداخت نمایید. دقت داشته باشید در این بازار پر رقابت فعلی بایستی اپلیکیشن مورد نظر دارای کیفیت بسیار بالایی باشد تا کاربران حاضر باشند برای آن پول خرج کنند پس این روش کسب درآمد تنها مورد نظر شرکت های خاص است.

حالت Freemium

در این حالت اپلیکیشن در ابتدا به صورت رایگان قابل نصب است اما پس از مدتی کاربران برای فعال کردن برخی امکانات اپلیکیشن بایستی پول خرج کنند. بسیاری از بازی ها در حال حاضر از حالت فروش استفاده میکنند. حتی ممکن است بازی در برخی مراحل به شما پیشنهاد کند که برای پشت سر گذاشتن سریعتر برخی مراحل امکاناتی را خریداری کنید.

تبلیغات آنلاین

یکی دیگر از راحت ترین و در عین حال بهترین روش های کسب درآمد در دنیای اپلیکیشن ها کسب درآمد از نمایش تبلیغات آنلاین در حال اجرای اپلیکیشن است. در این حالت کاربر در حین بازی هر از گاهی با نمایش یک تبلیغ روبرو میشود و مسلما ممکن است برخی تبلیغات برای کاربر قابل توجه باشد و کاربر را به سمت فروشنده یا ارائه دهنده خدمات یا کالای مذکور از طریق تبلیغ در اپلیکیشن هدایت کند. با توجه به میلیون ها کاربر گوشی های همراه این روش یکی از محبوب ترین روش های تبلیغاتی در حال حاضر به شمار میرود.

 

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟