راه و روش ایجاد سایت فروشگاه موفق

سایت فروشگاه موفقدر کشور ایران تجارت الکترونیک بسیار نوپاست و هر روز به تعداد کاربرانی که برای خرید محصولات گوناگون مانند نرم افزار ، قطعات کامپیوتر و لوازم خانگی به فروشگاه های اینترنتی مراجعه میکنند بیشتر میشود. اما مهم این است که شما بتوانید یک کاربر را به خرید یک محصول ترغیب کنید.

مانند هر وب سایت دیگری صفحه نخست هر فروشگاه آنلاین نقش مهمی در موفقیت وب سایت دارد.

در ادامه سعی میکنیم موارد مهم را در مورد صفحه نخست فروشگاه آنلاین به شما توضیح دهیم.

سعی کنید محصولات مهم را در صفحه اول پررنگ کنید

زمانی که یک محصول مهم و جدید را در سایت خود معرفی میکنید سعی کنید تا آن را در صفحه اول وب سایت نمایش دهید تا بازدیدکنندگان از وجود این کالای جدید در وب سایت شما مطلع شوند. سعی کنید محل مشخصی را در سایت خود برای معرفی محصولات جدید در نظر بگیرید.

علایق مشتریان را شناسایی نمایید

همه مشتریان علاوه بر این که دوست دارند در هر وب سایت محصولات جدید را مشاهده کنند دوست دارند که کالاهای مورد علاقه خود را نیز مشاهده کنند. برای شناخت علایق کاربر یکی از ساده ترین روش ها بررسی تعداد کلیک کاربر بر روی مجموعه کالاهای خاص است. به عنوان مثال اگر کاربری در یک وب سایت کتابفروشی آنلاین در قسمت کتاب رمان بیشتر به مرور محصولات مشغول شود احتمالا او به این سبک کتاب بیشتر علاقه دارد و وب سایت بایستی به صورت خودکار بیشتر این نوع محصولات را در معرض دید او قرار دهد.

در پیشنهاد محصولات به موقعیت جغرافیایی کاربر توجه کنید

با استفاده از بررسی آی.پی کاربر شما میتوانید موقعیت جغرافیایی کاربران را شناسایی کنید و محصولات مناسب برای آن موقعیت را به کاربر معرفی نمایید. به عنوان مثال یک وب سایت فروش محصولات ورزشی را در نظر بگیرید. اگر در این وب سایت تی شرت تیم های فوتبال به فروش میرسد بهتر است با شناسایی آی.پی کاربر تی شرت و محصولات تیم ورزشی آن شهر بیشتر در دید کاربر قرار گیرد.

مواردی را که بیشتر خریداری شده اند را نمایش دهید

یکی از روش های موثر در جذب کاربران بیشتر در وب سایت ارائه و معرفی محصولات مورد علاقه سایر کاربران به آنهاست. این مسئله باعث میشود که خریداران تعامل بیشتری با سایت شما پیدا کنند و نسبت به وب سایت شما تعلق خاطر بیشتری پیدا کنند.

بخش خاصی به عنوان پیشنهاد مخصوص برای شما در نظر بگیرید

فرض کنید با بررسی عملکرد بازدیدکنندگان وب سایت بتوانید لیستی از محصولاتی که احتمالا مورد علاقه کاربران است تهیه کنید. با این کار میتوانید محصولاتی را که مورد علاقه اوست به او معرفی کنید و با این کار احساس خوشایندی را در کاربر به وجود خواهید آورد. جالب اینجاست که طبق آمار بیش از 60 درصد کاربران ترجیح میدهند از وب سایت هایی خرید کنند که شخصی سازی شده اند.

 

برچسب ها: طراحی سایت فروشگاه آنلاین, مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟