مشکل عدم نمایش یکسان صفحات سایت در مرورگرهای متفاوت

سازگاری سایت با مرورگرهاوب سایت ، کاتالوگ چاپی نیست

برخی از طراحان قدیمی وب سایت با پیش زمینه کار در زمینه چاپ و تبلیغات به عالم طراحی وب سایت وارد شده اند. برخی از آنها طراحان حرفه ای در زمینه چاپ بوده اند و برخی نیز چندان حرفه ای نبودند. اما در هر حال آنها در دنیای چاپ یک نکته را بصورت مشترک تجربه کرده اند و آن این مسئله است که در دنیای چاپ پس از تنظیم متن و تصویر و نهایتا تنظیم رنگ ، خروجی کار دقیقا با آنچه شما بر روی مانیتور دیده بودید یکی خواهد بود اما در دنیای وب روش متفاوت است.

در دنیای وب شما صفحات را طراحی میکنید و در نهایت صفحات را در مرورگر اینترنتی خود مشاهده میکنید و به نظر میرسد که همه چیز به همان صورت است که شما تنظیم کردید. اما مشکل زمانی شروع میشود که شما صفحات را با مرورگری دیگر مشاهده میکنید. ممکن است نوع چیدمان مطالب و تصاویر در هر مرورگر اینترنتی به نوعی متفاوت باشد. حتی ممکن است در سیستم های عامل گوناگون و یا تجهیزات متفاوت مانند تبلت ها این روش نمایش متفاوت باشد.

شما به عنوان یک طراح وب سایت بایستی مشتریان خود را راضی نگاه دارید و شما نمیتوانید برای مشتریان خود قانون تعین نمایید که از چه مرورگری برای مشاهده سایت خود استفاده کنند. در واقع مشکل عدم نمایش یکسان صفحات وب در مرورگرهای متفاوت یک مشکل رایج و همه گیر است که بسیاری از طراحان وب با آن درگیر هستند.

چگونه مشکل را حل کنیم؟
همیشه به یاد داشته باشید که در طراحی وب سایت نمیتوان مانند طراحی چاپی انتظار داشت که تمامی عناصر دقیقا در کنار یکدیگر و با همان چیدمان در کار نهایی به نمایش درآیند. سعی کنید با توضیحات شفاف و کافی این مسئله را به مشتری خود نیز اطلاع دهید. دقت داشته باشید ممکن است مشتری شما به این نکته فکر کند که شما از توانایی های لازم در کار برخوردار نیستید پس در روشن کردن این مطلب برای مشتری حوصله به خرج دهید.

تعیین سقف انتظارات مشتری نیز بسیار مهم است. برخی مشتریان توقع صفحات بسیار شلوغ و پرکار گرافیکی را دارند. سعی کنید برای آنها توازن منطقی از تصاویر گرافیکی زیبا به همراه پیش بینی برای لود شدن در زمان مناسب را ارائه دهید.

در کار طراحی وب سایت سعی کنید سلیقه خود را در زمینه مرورگر اینترنتی فراموش کنید. ممکن است شما طرفدار استفاده از Firefox باشید اما کاربر شما از IE استفاده کند. سعی کنید مخاطبین وب سایت را بشناسید. برای این کار میتوانید از سایت هایی مانند Statcounter کمک بگیرید. با استفاده از آمار دقیق این دست وب سایت ها شما میتوانید آماری از نوع مرورگر بازدید کنندگان سایت داشته باشید و بدین ترتیب سایت خود را در مرورگری که بیشترین درصد را در اختیار دارد تقویت نمایید.


شما به عنوان طراح وب سایت وظیفه دارید تا سایت کارفرما را در تمامی مرورگرهای رایج در سیستم های عامل و تجهیزات گوناگون تا حد امکان تست و بررسی کنید. یکی از مسائل دیگر مسئله وضوح تصویر کاربران است. سعی کنید همیشه تصاویر و عناصر صفحه را با توجه به استانداردهای روز بکار بگیرید.

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟