معرفی کامپوننت امنیت جوملا Admin Tools

همواره بحث امنیت وب سایت یکی از مهترین مسائل برای مدیران وب سایت است. با توجه به وفور فایل های مخرب در وب سایت های اینترنتی و محیط اینترنت همیشه بیم آن میرود تا امنیت بخش مدیریت وب سایت شما مورد تهدید قرار گرفته و وب سایت شما با اختلال مواجه شود.

کامپوننت امنیتی جوملا Admin Tools Proیکی از معتبرترین و شناخته شده ترین کامپوننت ها در زمینه حفظ امنیت وب سایت های جوملایی Admin Tools است که توسط شرکت Akeeba ارائه شده است.

این کامپوننت در دو نسخه تجاری و عادی در دسترس کاربران قرار دارد اما ویژگی های اصلی و مهم این کامپوننت تنها در نسخه تجاری Admin Tools Pro در دسترس است.

از جمله امکانات اصلی کامپوننت Admin Tools Pro نسخه تجاری میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

بررسی فیلدهای بانک اطلاعاتی

بهینه سازی جداول موجود در بانک اطلاعاتی وب سایت و تعمیر و پاکسازی فیلدها تنها با یک کلیک.

تغییر مسیر آدرس دسترسی به بخش مدیریت سایت

آدرس دسترسی به بخش مدیریت سایت شما با استفاده از این کامپوننت به یک آدرس یونیک تغییر میکند و عملا امکان دسترسی حتی به صفحه ورود به بخش مدیریت سایت شما برای افراد غیرمجاز غیرممکن خواهد شد.

تنظیم حق دسترسی به فایل های مهم

کامپوننت Admin Tools نسخه تجاری با تنظیم حق دسترسی به فولدرها و همچنین فایل ها امکان دسترسی حتی از طریق FTP را برای کاربران غیرمجاز مسدود میکند.

اعمال محدودیت بیشتر بر روی فایل مهم .htaccess

یکی از مهمترین فایل ها در وب سایت های جوملایی .htaccess است. کامپوننت Admin Tools Pro به سادگی تنظیمات دسترسی به این فایل را برای کاربران آماتور نیز فراهم آورده است.

اسکن فایل های PHP

با استفاده از کامپوننت Admin Tools Pro امکان اسکن دائمی فایل های PHP از نظر موارد امنیتی مانند Back door مهیا میشود تا احتمال نفوذ به وب سایت از این طریق به حداقل برسد.

غیرفعال سازی خودکار سایت در زمان بروز خطر

در صورتی که حملات به برای دسترسی به بخش مدیریت وب سایت از طریق یک سرور خارجی و با تعدد بالا صورت گیرد وب سایت به صورت خودکار به حالت غیرفعال قرار گرفته و ایمیل اطلاع رسانی برای مدیر سایت ارسال میشود.

اعمال حق دسترسی دوگانه بر روی فولدر Administrator

کامپوننت Admin Tools Pro با اعمال حق دسترسی دوگانه بر روی محتویات فولدر Administrator امکان دسترسی به تمامی محتویات این فولدر را تنها برای مدیریت اصلی سایت باز نگاه میدارد.

محافظت در مقابل حملات تزریق فایل معمولی

یکی از روش های رایج هکرها برای نفوذ به وب سایت قربانی ارسال و اصطلاحا تزریق فایل های به ظاهر ساده به فولدر public است. کامپوننت Admin Tools نسخه تجاری از ارسال و دریافت همچنین مواردی در سایت جلوگیری به عمل می آورد.

بلاک دسترسی مستقیم به فایل های PHP

دسترسی به تمامی فایل های PHP در وب سایت توسط Admin Tools Pro بلاک شده و تمامی فایل ها تنها از طریق مدیر اصلی سایت در دسترس خواهند بود.

قرارگیری اولویت index.php نسبت به index.html

یکی دیگر از راهکارهای اولیه هکرها برای از دسترس خارج کردن وب سایت ها آپلود فایل index.html بر روی سرور است. به صورت پیشفرض تمامی سرورها فایل index.html را برای نمایش صفحه نخست وب سایت در اولویت اول قرار میدهند. کامپوننت Admin Tools Pro با تغییر این اولویت در سرور مانع از نفوذ و از دسترس خارج شدن وب سایت با این روش میشود.

ارسال ایمیل های هشدار امنیتی به مدیر اصلی سایت

در صورت مشاهده هر نوع مورد مشکوک کامپوننت Admin Tools Pro به صورت خودکار ایمیل هشدار به مدیر اصلی سایت ارسال میکند.

امکان از دسترس خارج کردن وب سایت برای یک کشور خاص

فرض کنید بازدیدکنندگان وب سایت شما تنها از کشورهای مشخصی هستند و هیچگاه از برخی کشورها بازدید کننده ندارید. این امکان برای شما وجود دارد تا به سادگی امکان دسترسی به وب سایت خود را در بخش تنظیمات Admin Tools Pro برای کشورهای مورد نظر غیرممکن نمایید.

مونیتور دائمی بخش ایجاد کاربران جدید در سایت

یکی دیگر از راهکارهای هکرها برای نفوذ به وب سایت تلاش برای ایجاد کاربر با حق دسترسی بالاتر نسبت به کاربران عادی است. کامپوننت Admin Tools Pro با بررسی دائمی بخش کاربران امکان ایجاد هر نوع کاربری فرای کاربری عادی وب سایت را از طریق اشخاصی به غیر از مدیر اصلی سایت غیرممکن میکند.

 اسکن فایل های آپلودی

فرض کنید در وب سایت شما یک فرم آنلاین وجود دارد تا کاربران با استفاده از آن نسبت به ارسال فایل هایی مانند zip و یا تصویر اقدام نمایند. کامپوننت Admin Tools Pro تمامی فایل های ارسالی را اسکن و در صورت مشاهده مشکل امنیتی از ارسال آنها جلوگیری میکند.

بلاک و مسدودسازی دسترسی برای IP های مشکوک

در صورتی که تقاضای دسترسی به بخش های مدیریت سایت از جانب یک آی پی خارجی به صورت مداوم ارسال شود کامپوننت Admin Tools Pro با استفاده از امکانات خود آی پی فوق را بلاک و دسترسی به سایت را برای آی پی مورد نظر غیرممکن میکند.

 

برای مشاهده توضیحات بیشتر و تفاوت مابین بسته تجاری و رایگان کامپوننت Admin Tools به آدرس https://www.akeebabackup.com/products/admin-tools.html مراجعه نمایید.

جهت خرید ، نصب و تنظیمات کامپوننت با ما در تماس باشید.

 

 

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟