آموزش روش قرار دادن آمارگیر وبگذر در سایت جوملا

با استفاده از خدمات وب سایت WebGozar امکان درج کد HTML دریافتی از سایت فوق و در نتیجه مشاهده تعداد آمار بازدید روزانه وب سایت را خواهید داشت.

مشخصا مشاهده تعداد آمار بازدید روزانه و این که این افراد از چه طریقی به وب سایت شما هدایت شدند ، میزان مکث آنها بر روی صفحات سایت شما چه میزان بوده ، بیشتر بازدیدکنندگان از چه کشور و یا شهری هستند ، کدام یک از صفحات سایت شما کمتر بازدید میشوند و ... کمک فراوانی به بهینه سازی و بهبود سایت شما خواهد کرد.

وب سایت های زیادی به صورت رایگان و یا تجاری خدمات فوق را در اختیار کاربران قرار میدهند اما در این بین بهترین سرویس برای کاربران فارسی زبان وب سایت وبگذر است. با عضویت رایگان در این وب سایت و در عرض چند دقیقه شما امکان فعال سازی کد شمارنده وب سایت فوق را در وب سایت شخصی خود دارید.

علاوه بر امکان ایجاد شمارنده تعداد بازدید ، وب سایت وبگذر امکانات دیگری را نیز در اختیار مدیران وب سایت قرار میدهد که در آموزش های دیگری به تشریح آنها خواهیم پرداخت.

دقت داشته باشید در صورتی که از کنترل پانل سی.پانل Cpanel برای هاست وب سایت خود استفاده میکنید امکان مشاهده آمار به زبان انگلیسی در این سیستم وجود دارد. مشاهده آمار بازدید سایت در کنترل پانل

در ادامه مراحل ثبت نام و دریافت کد شمارنده از وب سایت وبگذر و همچنین فعال سازی این کد در وب سایت های جوملا را با هم مرور خواهیم کرد.

قدم اول ورود به وب سایت وبگذر (مشاهده وب سایت) و ثبت نام در این وب سایت است. ثبت نام در وب سایت فوق و استفاه از امکان شمارنده وب سایت رایگان است.

پس از ورود به وب سایت وبگذر ابتدا بر روی عبارت - عضو شوید - کلیک کنید.

ثبت نام در سایت وبگذر

در مرحله بعد کافی است آدرس ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد کنید و بر روی عبارت - ارسال ایمیل تائید - کلیک کنید. با اینکار یک ایمیل از سمت سایت وبگذر برای شما ارسال خواهد شد. با پیگیری مراحل ثبت نام در وب سایت فوق به صورت رایگان عضو خواهید شد.

ارسال ایمیل تائیدیه وبگذر

  پس از تکمیل مراحل عضویت در سایت وبگذر وارد حساب کاربری خود شوید. پس از ورود به پانل کاربری در سایت وبگذر بر روی عبارت - ایجاد شمارنده جدید - در بخش - شمارنده های ایجاد شده - کلیک کنید.

ایجاد شمارنده جدید در وبگذر

 فیلدهای مربوطه را به ترتیب تکمیل کنید.

در صورتی که عبارت - نتايج آمارگيری خصوصی باشد - را در حالت انتخاب شده و فعال قرار دهید آمار بازدید وب سایت برای افراد عادی در سایت قابل مشاهده نخواهد بود و تنها مدیر وب سایت با ورود به حساب کاربری آمار را مشاهده خواهد کرد.

همچنین در صورتی که عبارت - نمايش خلاصه آمار - فعال باشد ، آمار بازدید وب سایت برای تمامی بازدیدکنندگان سایت نمایش داده خواهد شد.

پس از پایان تکمیل مراحل بر روی عبارت - ایجاد شمارنده - در انتهای صفحه کلیک کنید.

ایجاد شمارنده خصوصی و یا عمومی در وبگذر

در مرحله بعدی کد شمارنده ایجاد شده برای وب سایت شما با توجه به انتخاب های صورت گرفته از جانب شما در پنجره نمایش داده خواهد شد. این امکان برای شما وجود دارد تا کد را Copy و سپس در وب سایت خود استفاده نمایید.

با توجه به این که وب سایت شما با استفاده از چه نوع CMS و یا نرم افزاری طراحی شده باشد روند درج و استفاده از این کد متفاوت است.

در ادامه قصد داریم روش استفاده از این کد در وب سایت های جوملا را با هم مرور کنیم.

پس از تکمیل مراحل بالا و دریافت کد وارد بخش مدیریت وب سایت جوملا خود شوید. ورود و معرفی بخش مدیریت

پس از ورود به بخش مدیریت سایت جوملا قدم اول مشخص کردن و انتخاب یک موقعیت مناسب برای نمایش شمارنده در وب سایت است.

برای این منظور در بخش مدیریت جوملا از منوهای بالا بر روی - افزونه ها - و سپس - قالب ها - کلیک کنید.

از بخش سمت راست در صفحه بر روی عبارت - قالب ها - کلیک کنید.

درج کد وبگذر در سایت جوملا

قالب پیشفرض وب سایت خود را در بین قالب های موجود پیدا کنید و بر روی عبارت - پیش نمایش - در مقابل قالب کلیک کنید.

پیدا کردن موقعیت ماژول ها در قالب جوملا

با این کار در یک پنجره جدید پیش نمایش موقعیت های موجود در قالب وب سایت جوملایی شما نمایش داده خواهد شد. دقت داشته باشید تعداد و موقعیت مکانی ماژول ها با توجه به نوع قالب انتخابی متفاوت خواهد بود. روش مشاهده و پیدا کردن موقعیت ماژول ها در قالب وب سایت

نمایش موقعیت ماژول های قالب Joomla

بعد از این که موقعیت مناسب را در قالب خود مشاهده کردید نام موقعیت را در ذهن خود نگه دارید و در مدیریت جوملا برای روی عبارت - افزونه ها - و سپس - ماژول ها - کلیک کنید. مدیریت ماژول ها

در بخش ماژول ها از سمت راست بر روی عبارت - جدید - کلیک کنید و در لیست بعدی عبارت - سفارشی - را انتخاب کنید. روش ایجاد ماژول دستی

ایجاد ماژول سفارشی در جوملا

در صفحه ایجاد ماژول دستی بر روی آیکون - تغییر ویرایشگر - در پایین سمت چپ ادیتور کلیک کنید. سپس کدی را که وبگذر پس از ایجاد شمارنده در اختیار شما قرار داده را به صورت کامل انتخاب و Copy کنید و سپس در پنجره ایجاد ماژول Paste نمایید.

درج کد وبگذر در ماژول دستی جوملا

در بخش - عنوان - نام مورد نظر برای این ماژول را وارد کنید. همچنین در بخش نمایش عنوان در سمت چپ عبارت - مخفی - را انتخاب کرده و از بخش - موقعیت نمایش ماژول - از لیست بازشوند موقعیتی را که در بخش نمایش موقعیت ماژول ها انتخاب کرده بودید مشخص کنید.

دقت داشته باشید ماژول در حالت منتشر شده قرار گرفته باشد و همچنین از منوی تنظیمات بالا و بخش - تخصیص منو - و در بخش - انتصاب منو - در این صفحه حالت - نمایش در تمامی صفحات - را انتخاب کنید تا این ماژول در تمامی صفحات وب سایت نمایش داده شده و قادر به جمع آوری اطلاعات باشد.

نمایش ماژول شمارنده آمار در تمامی صفحات سایت

در صورتی که تمامی مراحل را به درستی انجام داده باشید شمارنده وبگذر در موقعیت ماژول انتخابی در سایت نمایش داده خواهد شد.

نمایش ماژول شمارنده در وب سایت

برای مشاهده آمار بازدید بایستی در وب سایت وبگذر وارد حساب کاربری خود شوید و بر روی عبارت - مشاهده آمار - در بخش - شمارنده های ایجاد شده - کلیک کنید.

دقت کنید این امکان برای شما وجود دارد تا در حساب کاربری خود چند شمارنده را برای استفاده در وب سایت های مختلف خود فعال کنید.

مشاهده آمار بازدید شمارنده وبگذر

در مرحله بعدی آمار بازدید وب سایت شما نمایش داده خواهد شد.

 

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟