با استفاده از آموزش زیر امکان ایجاد ماژول آخرین اخبار در جوملا نسل سه را به صورت دستی فرا خواهید گرفت.

ممکن است شما در وب سایت خود بخشی با عنوان آخرین اخبار و یا مطالب خواندنی داشته باشید که به مرور مطالبی را در این بخش اضافه میکنید و مایل باشید تا عنوان مطالبی که در این بخش اضافه میکنید در یک ماژول نمایش داده شوند و کاربر با کلیک بر روی عنوان مطلب مورد نظر به کل مطلب دسترسی یافته و مطلب را مشاهده نماید.

ماژول های فراوانی در جوملا برای این منظور وجود دارند که در وب سایت ما نیز یکی از محبوب ترین ماژول ها در این زمینه معرفی و آموزش جامع درباره روش کار با این ماژول نیز ارائه شده است اما در هسته جوملا به صورت پیشفرض نیز امکان ایجاد ماژول آخرین مطالب برای نمایش مطالب مجموعه دلخواه وجود دارد. ماژول نمایش اخبار جوملا

برای استفاده از این ویژگی جوملا ابتدا بایستی از منوی محتوا بر روی عبارت مجموعه ها و سپس ایجاد مجموعه جدید کلیک کنید.

ایجاد مجموعه جدید در جوملا

در مرحله بعدی در فیلد عنوان بایستی عنوان مورد نظر برای مجموعه را وارد کنید. به عنوان مثال آخرین اخبار. تکمیل این بخش الزامیست.

در بخش مستعار به شما توصیه میشود نام مستعاری به صورت انگلیسی وارد کنید. به عنوان مثال news

در صورت تمایل در بخش توضیحات امکان درج توضیحات متنی در مورد اطلاعات مجموعه برای شما وجود دارد. تکمیل این بخش الزامی نیست.

پس از اتمام ورود اطلاعات بر روی عبارت ذخیره و بستن کلیک کنید.

تکمیل اطلاعات ساخت مجموعه در جوملا

در مرحله بعد لیست مجموعه های موجود بر روی وب سایت برای شما نمایش داده میشود و مجموعه جدید نیز در این لیست قابل مشاهده خواهد بود.

لیست مجموعه در جوملا

قدم بعدی فعال سازی ماژول برای نمایش آخرین مطالب و یا آخرین اخبار موجود در یک مجموعه مشخص است. برای این منظور بایستی از قبل یک موقعیت مناسب برای نمایش ماژول در قالب وب سایت خود یافته باشید. روش مشاهده و پیدا کردن موقعیت ماژول ها در قالب وب سایت

برای فعال سازی ماژول بر روی منوی افزونه ها و سپس ماژول ها کلیک کنید.

نمایش لیست ماژول ها در جوملا

از بخش سمت راست بر روی عبارت جدید کلیک کنید.

ایجاد ماژول جدید در جوملا

در لیست موجود عبارت مطالب-آخرین را انتخاب کنید.

ایجاد ماژول نمایش آخرین مطالب در جوملا

در مرحله بعدی در بخش عنوان یک نام برای ماژول در نظر بگیرید. به عنوان مثال آخرین اخبار.

در بخش مجموعه بایستی مجموعه مورد نظر برای نمایش مطالب مجموعه انتخابی در ماژول را مشخص نمایید. با کلیک بر روی این بخش مجموعه هایی که از قبل ایجاد کردید نمایش داده شده و میتوانید از لیست فوق مجموعه دلخواه را انتخاب کنید.

در این بخش امکان انتخاب همزمان چند مجموعه نیز وجود دارد.

در بخش تعداد امکان تنظیم تعداد مطالب برای نمایش وجود دارد.

در بخش ترتیب نیز امکان ترتیب بندی خودکار روش نمایش مطالب وجود دارد. معمولا روش آخرین مطالب در ابتدا توسط اکثر کاربران انتخاب میشود. در این روش تیتر آخرین مطالب اضافه شده به مجموعه انتخابی در ماژول نمایش داده میشوند.

در سمت چپ با کلیک بر روی منوی بخش موقعیت نمایش ماژول بایستی موقعیت دلخواه برای نمایش ماژول را که از قبل انتخاب کردید در این منو مشخص نمایید.

انتخاب موقعیت نمایش ماژول در جوملا

در نهایت بر روی عبارت ذخیره و بستن کلیک کنید.

در صورتی که مراحل کار را به درستی انجام داده باشید بایستی ماژول در وب سایت نمایش داده شود. دقت داشته باشید در هنگام نگارش مطالب برای نمایش در این ماژول بایستی حتما مجموعه را از بخش سمت چپ در زمان ایجاد مطلب مشخص نمایید تا عنوان مطلب مورد نظر پس از ذخیره سازی به صورت خودکار در ماژول آخرین مطالب نمایش داده شود.

ایجاد مطلب جدید در جوملا

به شما توصیه میشود در صورت بروز مشکل و یا عدم ایجاد ماژول در موقعیت دلخواه با توجه به آموزش فوق ویدیوی آموزشی زیر را به صورت کامل مشاهده نمایید.

 

 

برچسب ها: آموزش جوملا سه

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟


بسته راه اندازی وب سایت

  • 1