در جوملا نسخه سه این امکان وجود دارد تا با استفاده از کامپوننت تماس نسبت به ایجاد فرم تماس در وب سایت خود اقدام کنید.

 

 

برای ایجاد صفحه تماس در کنار فرم آنلاین تماس پس از ورود به بخش مدیریت سایت بر روی منوی "کامپوننت ها" و سپس "تماس ها" کلیک کنید.

کامپوننت تماس در جوملا

پس از ورود به کامپوننت تماس در سمت راست وب سایت چند گزینه وجود دارد. در صورتی که مایل به اضافه کردن فیلد جدید و اختصاصی به فرم تماس قابل ایجاد در سایت هستید بایستی بر روی عبارت "فیلدها" در سمت راست صفحه کلیک کنید.

ایجاد فیلد اختصاصی در فرم جوملا

پس از ورود به صفحه "فیلد" امکان انتخاب نوع فیلد وجود دارد. بایستی نوع فیلد مورد نظر را انتخاب و سپس از بخش تنظیمات پایین نسبت به نوع فیلد انتخابی تنظیمات لازم را اعمال نمایید.

انتخاب نوع فیلد در تنظیمات فرم جوملا

 برای ایجاد فرم تماس جدید بایستی از سمت راست بر روی عبارت "تماس ها" و سپس عبارت "جدید" کلیک کنید.

ایجاد فرم جدید در کامپوننت فرم ساز

پس از کلیک بر روی عبارت جدید بایستی فیلدهای موجود در صفحه بعدی را تکمیل کنید. دقت داشته باشید آدرس ایمیل مورد نظر برای دریافت اطلاعات ارسالی توسط فرم را وارد کنید. برای اطمینان بیشتر از آدرس اصلی وب سایت استفاده کنید چون در صورتی که آدرس ایمیل جی میل و یا یاهو را وارد کنید ایمیل ارسالی در فولدر اسپم دریافت خواهد شد.

همچنین دقت کنید لازم نیست تمامی فیلدهای این صفحه را تکمیل کنید. به عنوان مثال میتوانید فیلد دورنگار و یا تارنما را بدون وارد کردن اطلاعات خاصی به صورت خالی رها کنید. در صورتی که فیلدی را به صورت خالی رها کنید هیچ نوع توضیحاتی برای فیلد مورد نظر در سایت نمایش داده نخواهد شد.

تکمیل فیلدهای فرم تماس

پس از تکمیل اطلاعات فرم نهایتا بر روی عبارت "ذخیره و بستن" کلیک کنید.

پس از ذخیره شدن فرم بایستی برای نمایش فرم در وب سایت از بخش منوها یک منوی جدید ایجاد کنید.

برای ایجاد یک منوی جدید در سایت برای نمایش اطلاعات تماس بایستی نوع فرم را از بخش انتخاب بر روی حالت "تماس ها" و سپس "یک تماس خاص" قرار دهید.

انتخاب نوع منو برای نمایش فرم تماس جوملا

انتخاب نوع منو جوملا

پس از کلیک بر روی عبارت "یک تماس خاص" میتوانید در صفحه بعدی نام منوی دلخواه را مشخص کرده و نهایتا بر روی عبارت "ذخیره و بستن" کلیک کنید.

ذخیره منو برای نمایش فرم

 

 

برچسب ها: آموزش جوملا سه

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟


بسته راه اندازی وب سایت

  • 1