در بسیاری از وب سایت ها یک آیکون کوچک در کنار تب مرورگر نمایش داده میشود که اصطلاحا به آن Favicon میگویند.

در وب سایت های جوملا به صورت پیشفرض آیکون جوملا در تب مرورگر نمایش داده میشود و برای تغییر آیکون در تب مرورگر کافی است مراحل زیر را پیگیری نمایید.

قدم اول در تغییر آیکون Favicon ایجاد آیکون مناسب برای Favicon است. برای ساخت آیکون Favicon مناسب بایستی لوگوی انتخابی شما تا حد امکان ساده باشد و جزئیات ظریفی نداشته باشد. همچنین استفاده از نوشته در ساخت Favicon اشتباه است چون به دلیل کوچک بودن ذاتی Favicon نوشته ها در این آیکون خوانا نخواهند بود.

بهترین حالت برای آماده سازی آیکون ایجاد یک آیکون با فریم مربع شکل در نرم افزار فوتوشاپ است. یک فایل با طول و عرض یکسان دویست پیکسل در فوتوشاپ ایجاد کنید و آیکون مجموعه را بدون نوشته در این فریم قرار دهید. روش تغییر اندازه تصاویر در فوتوشاپ

نهایتا فایل را با پسوند png بر روی هارد کامپیوتر خود ذخیره کنید. پس از تهیه فایل با سایز مناسب قدم بعدی تبدیل فایل png به فایل ico برای استفاده در وب سایت به عنوان Favicon است.

یکی از وب سایت های مناسب برای تهیه Favicon از فایل اصلی وب سایت favicon.cc است. این وب سایت به سادگی امکان ایجاد و دانلود Favicon را به صورت رایگان در اختیار بازدیدکننده قرار میدهد.

 سایت favicon.cc برای ساخت آیکون

پس از ورود به صفحه وب سایت بر روی عبارت import image در سمت چپ صفحه کلیک کنید.

انتخاب تصویر برای Favicon

دقت داشته باشید برای حفظ نسبت طول و عرض تصویر بایستی عبارت Keep Dimension در این صفحه انتخاب شده باشد.

بر روی عبارت Browse کلیک کنید و فایلی را که از قبل در نرم افزار فوتوشاپ آماده کردید انتخاب کنید.

پس از انتخاب فایل بایستی بر روی عبارت Upload در پایین کلیک کنید. با توجه به سرعت اینترنت و همچنین حجم فایل شما پس از چند ثانیه فایل بر روی سایت آپلود و پیش نمایش Favicon را نیز مشاهده خواهید کرد.

برای دانلود فایل کافی است بر روی عبارت Download Favicon در صفحه کلیک کنید. فایل آیکون ایجاد شده با پسوند cc بر روی هارد کامپیوتر شما دانلود خواهد شد.

قدم بعدی انتقال آیکون دانلود شده بر روی هاست وب سایت است تا بر روی وب سایت شما نمایش داده شود.

برای آپلود فایل آیکون ابتدا وارد کنترل پانل هاست وب سایت خود شوید. روش ورود به کنترل پانل هاست

پس از ورود به کنترل پانل هاست بر روی عبارت File Manager کلیک کنید تا فایل ها و فولدرهای موجود بر روی هاست وب سایت خود را مشاهده نمایید.

بر روی فولدر www دابل کلیک کنید تا وارد فولدر اصلی وب سایت خود شوید.

پس از ورود به این بخش بر روی فولدر templates دابل کلیک کنید.

از بین فولدرهای موجود در فولدر templates بر روی نام قالب وب سایت خود دابل کلیک کنید. در صورتی که از نام قالب وب سایت خود اطلاع ندارید بهتر است از طراح اصلی وب سایت جویا شوید.

پس از ورود به فولدر قالب وب سایت خود بایستی فایلی با نام favicon.ico را مشاهده نمایید. این فایل در واقع آیکون فعلی وب سایت شما در بخش favicon است.

با کلیک بر روی عبارت Upload از سمت چپ بالای صفحه وارد بخش مدیریت آپلود خواهید شد.

آپلود فایل favicon در هاست

دقت داشته باشید در صفحه بعدی بخش Overwrite existing files  فعال باشد تا فایل جدید آپلودی بر روی فایل قبلی موجود در هاست آپلود شود.

بر روی عبارت Select File کلیک کنید و فایل آیکون را از روی هارد انتخاب کنید. مراحل آپلود فایل انجام و پس از چند ثانیه پیامی مبنی بر آپلود کامل و صدرصدی فایل به شما نمایش داده خواهد شد.

توجه : حال بایستی وب سایت خود را در مرورگری که تابحال با آن سایت خود را مشاهده نکردید بررسی نمایید. در صورتی که مراحل را به درستی طی کرده باشید بایستی آیکون جدید در وب سایت شما در تب مرورگر نمایش داده شود.

 

برچسب ها: آموزش جوملا سه

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟


بسته راه اندازی وب سایت

  • 1