معرفی اینترنت 6G

در فاصله کوتاهی از معرفی نسل پنجم اینترنت بی سیم حالا محققان خبر از راه اندازی اینترنت 6G در آینده میدهند.

نسل اینترنت 6Gطبق ادعای محققان نسل بندی اینترنت بی سیم سرعتی برابر با هشت هزار برابر نسل 5G خواهد داشت! با توجه به این ادعا نسل بعدی سرعت باورنکردنی یک ترابایت بر ثانیه را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد.

برای این که ذهنیت بهتری از چنین سرعت بالایی داشته باشید کافیست بدانید با این سرعت میتوانید یک بازی 60 گیگابایتی را در حدود یک ثانیه دانلود کنید!!

اما پیشرفت گسترده ای در زمینه محاسبات موقعیت قرارگیری و سیستم های هوشمند هدایت AI با استفاده از چنین سرعت بالایی رخ خواهد داد. با استفاده از چنین سرعت بالایی سرعت انتقال تصاویر با کیفیت بسیار بالا از طریق شبکه مقدور خواهد بود.

انتظار می رود که راه حل های سنجش بی سیم 6G به طور انتخابی از فرکانس های مختلف استفاده کنند تا میزان جذب و تنظیم فرکانس ها را اندازه گیری کنند. این امر به این دلیل ممکن است که اتمها و مولکولها در فرکانسهای مشخصی تابش الکترومغناطیسی را ساطع کرده و جذب می کنند و فرکانسهای انتشار و جذب برای هر ماده معین یکسان هستند.

در کلام ساده تر 6G بایستی از بسیاری از مراجع قانونی در کشورهای مختلف برای سلامت افراد بی خطر شناسایی شود تا به مرحله اجرایی نزدیکتر شود.

اما سئوال اصلی اینجاست که واقعا به چنین سرعت بالایی نیاز داریم؟

پاسخ قطعا مثبت است چرا که در آینده نه چندان دور بیش از هر زمان دیگری ، نسل جدید ارتباطات بی سیم سلولی مجموعه ای از فناوری های متفاوت ، از جمله یادگیری عمیق و تجزیه و تحلیل داده های بزرگ را در خود جای می دهد. معرفی 5G در واقع در پاسخ به همین نیازها صورت گرفت و تنها سکوی پرتاب به نسل بسیار سریعتر اینترنت بی سیم خواهد بود.

البته دقت داشته باشید راه اندازی نسل جدید به این سرعت انجام نخواهد شد و حتی برخی محققان راه اندازی عملی نسل 6G را ظرف حدود شش سال آینده محتمل میدانند. حتی نسل فعلی 5G نیز در حال حاضر در بسیاری از شهرها و حتی برخی کشورها هنوز عملی و همه گیر نشده است.

 

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟