مفهوم کار در منزل به صورت آنلاین

کار در منزلبا توجه به رشد شدید اینترنت در سالهای اخیر مشاغل جدیدی نیز به وجود آمده و نوع کسب و کار تا حدود زیادی تغییر کرده است.

یکی از داغ ترین انواع کار در دنیای مجازی Online Freelancing است که در سالهای اخیر با توجه به نیاز بازار کار رشد چشمگیری داشته است.

در این روش کاری هر شخص با توجه به نوع و مهارت کاری خود به صورت پروژه ای کاری را برای کارفرمای خود انجام میدهد و دستمزد توافقی را دریافت میکند. در این روش نیازی به حضور کارمند در محل کار نیست و حتی میتواند کار را در منزل خود انجام دهد البته مشخصا بیشتر کارهایی مانند طراحی گرافیک ، تایپ ، ترجمه ، طراحی سایت ، برنامه نویسی و اصولا مشاغلی که به صورت تخصصی و بدون نیاز به ارائه محصول فیزیکی قابل انجام هستند در این مجموعه قرار میگیرند.

قطعا برای موفقیت در این نوع کاری نیازمند داشتن تخصص کافی در زمینه کاری خود هستید چون رقبای زیادی دارید و مسئله دیگر توافقی بودن هزینه انجام کار است. بدین معنی که در این سبک کاری قیمت تعریف شده ای وجود ندارد و این مورد به صورت کاملا توافقی صورت میگیرد. کارفرمایان نیز از این نوع کاری استقبال میکنند چون در این روش از بسیاری از هزینه ها مانند بیمه ، حقوق ثابت ماهیانه ، فراهم آوردن محیط و ابزار مناسب برای کارمند و بسیاری از مسائل دیگر رهایی پیدا میکنند.

با توجه به عمر کوتاه این سبک کاری (از سال 2005) تا کنون رشد این سبک کاری بسیار مناسب و سریع بوده و پیش بینی میشود تا ظرف پنج سال آینده رشدی پنج برابری داشته باشد. در ابتدا بیشتر مشاغل در مورد برنامه نویسی و یا خدمات گرافیکی و ترجمه متون بود اما در سال های اخیر مشاغلی مانند بازاریابی اینترنتی ، خدمات پژوهشی ، نویسندگی ، حسابرسی و حسابداری و برخی مشاغل دیگر هم به این مجموعه اضافه شده اند. بیشترین رشد این نوع کاری در کشور آمریکا و سپس در کشورهایی مانند هند ، پاکستان ، انگلستان و کاناداست. با توجه به رشد زیرساخت های اینترنت در هر کشور روند استقبال از این نوع کاری هم بیشتر میشود. با توجه به رشد زیرساخت های اینترنتی در کشور هند و تعداد بالای دانش آموختگان رشته های آی.تی در این کشور و همچنین فقر مالی اکثر این افراد ، این کشور و همچنین بنگلادش به یکی از رقبای جدی کاربران آمریکایی فعال در زمینه کار آنلاین تبدیل شده اند.

جالب اینجاست که بسیاری از دانشجویان در کشورهای آمریکا ، هند و بنگلادش در سایت های مرتبط با این روش کاری بسیار فعال هستند زیرا میتوانند از این طریق به صورت پاره وقت برای خود در اوقات بیکاری درآمد کسب کنند.

اما سئوال اصلی این است که چطور یک کارفرما بایستی به کارمند خود اعتماد کنید و یا حتی بالعکس . یعنی در صورتی که کارفرما پس از تحویل پروژه ، دستمزد را پرداخت نکرد چطور! سایت های بسیاری در حال حاضر نقش واسطه را برای این نوع کاری ایفا میکنند. به این صورت که کارفرما و کارمند را با یکدگیر آشنا و سپس وجه توافقی را از کارفرما دریافت میکنند و تا پایان کار نزد خود نگاه میدارند و در صورت تحویل به موقع و صحیح کار پس از کسر مبلغی به عنوان کارمزد الباقی مبلغ را به کارمند پرداخت میکنند. معمولا در این سایت ها سابقه کاری و همچنین تخصص هر شخص نیز در دسترس کارفرمایان قرار دارد تا در انتخاب نیروی کار مورد نظر خود بهتر عمل کنند.

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟