روش بالا بردن راندمان و بازده وب سایت

راندمان وب سایتهمه روزه وب سایت های فراوانی در اینترنت طراحی و شروع به فعالیت میکنند اما از میان این همه وب سایت تنها وب سایت های کمی به موفقیت واقعی دست پیدا میکنند.

دلیل موفقیت و یا عدم موفقیت یک وب سایت چیست؟

یکی از مهمترین مسائل توجه کافی به محتوای تمامی صفحات وب سایت است. دقت داشته باشید در تمامی صفحات وب سایت خود با توجه به نوع منو بایستی اطلاعات کافی و جامع در صفحه نمایش داده شود تا کاربران سایت با مطالعه آنها به خوبی با سایت شما ارتباط برقرار کنند و نیاز خود را در سایت برآورده کنند. هر چقدر مطالب سایت شما با دقت بیشتری نگارش شوند کاربران بیشتری به سایت شما هدایت میشوند و زمان بیشتری را بر روی سایت شما سپری خواهند کرد و این یعنی موفقیت!

اما چطور میتوان صفحات بهتر و یا ضعیف تر سایت را شناسایی کرد؟ این روزها سایت های فراوانی در اینترنت وجود دارند که امکان جمع آوری اطلاعات بازدید را برای مدیران سایت ها فراهم می آورند. بسیاری از این سایت به صورت رایگان این خدمات را ارائه میکنند و براحتی میتوانید در این سایت ها عضو شوید و اطلاعات بازدید و میزان مکث کاربران بر روی هر صفحه از وب سایت را مشاهده نمایید. با استفاده از این آمار امکان شناسایی صفحات کم توجه برای شما مهیا شده و میتوانید نسبت به اصلاح این صفحات اقدام نمایید.

دقت داشته باشید که همیشه زیبایی ظاهری سایت دلیل بر خوب بودن سایت نیست. آمار نشان میدهد که بیشتر کاربران به محتویات و آسان بودن کار با وب سایت اهمیت بیشتری میدهند پس سعی کنید منوها و بخش های مختلف سایت را با آسان ترین روش ممکن در دسترس کاربران سایت قرار دهید. ظاهر خیلی لوکس و استفاده بیش از حد از عناصر گرافیکی علاوه بر شلوغ شدن ظاهری و گیج شدن بازدیدکنندگان باعث کند شدن لود صفحات سایت شما نیز میشود و این یکی از نکات منفی مهم در طراحی هر وب سایت بشمار میرود.

سعی کنید در خدمات ارائه شده در وب سایت خود متمایز باشید. اگر قرار باشد امکانات و مطالب سایت شما هم مانند بقیه وب سایت های رقیب و همکار شما باشد قطعا توجه کاربران را به فعالیت خود جلب نخواهید کرد. همیشه ایده های نو در هر کسب و کاری یکی از عوامل موفقیت بشمار میرود پس سعی کنید در سایت خود از ایده های جدید استفاده کنید. برای انجام این کار بهتر است خود را بجای مشتری قرار دهید و از دید یک مشتری به سایت خود نگاه کنید و از نظر دیگران نیز غافل نشوید.

همیشه در گفتار و توضیحات خود در سایت شفاف عمل کنید. هر چقدر توضیحات شما در مورد خدمات و یا محصولات بهتر و کامل تر باشد تماس های تلفنی با شما در مورد جزئیات محصولات و خدمات کمتر خواهد شد و وقت کمتری از شما گرفته خواهد شد.

سعی کنید در تمامی صفحات در قسمتی مطالب مرتبط با مطلب قابل مشاهده را نیز معرفی نمایید. این مسئله میزان توقف کاربران سایت را بالا میبرد و باعث توجه بیشتر موتورهای جستجوگر به وب سایت شما خواهد شد.

سعی کنید با بازدیدکنندگان وب سایت خود ارتباط دائمی داشته باشید. این ارتباط میتواند از طریق شبکه های اجتماعی و یا از طریق ایمیل باشد. این ارتباط مستمر به کاربران سایت شما احساس اطمینان بیشتری میدهد و باعث میشود تا مشتریان وب سایت شما به صورت مستمر از آخرین خدمات و محصولات سایت شما باخبر باشند. یکی دیگر از مزایای ارتباط دائمی با مشتریان اطلاع از نظر آنها در مورد خدمات و محصولات و اصلاح مشکلات احتمالی و بالا بردن سطح و کیفیت امکانات و خدمات قابل ارائه است.

در وب سایت خود تنها یک موضوع و یا خدمات را معرفی نمایید و از معرفی خدمات و محصولاتی که هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند دوری کنید. در کنار هم قرار دادن محصولات و خدماتی که با یکدیگر ارتباطی ندارند باعث توجه کمتر کاربران و همچنین موتورهای جستجوگر به سایت شما خواهد شد.

در انتخاب کلمات کلیدی و توضیحات مربوط به موتورهای جستجوگر با دقت و وسواس زیادی عمل کنید. سعی کنید در هنگام انتخاب کلمات کلیدی خود را به جای کاربرانی قرار دهید که در اینترنت به دنبال خدمات و یا محصولات شما میگردند. انتخاب صحیح و هوشمندانه کلمات کلیدی و توضیحات هر صفحه از سایت نقش مهمی در معرفی صحیح صفحات در موتورهای جستجوگر ایفا میکند. در هر یک از صفحات وب سایت خود از کلمات کلیدی متمایز استفاده کنید و از تکرار بیش از حد کلمات در تمامی صفحات سایت اجتناب کنید.

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟