طراحی سایت از طرح اولیه سایت تا طراحی سایت

مراحل طراحی سایتاولین قدم در طراحی سایت موفق طراحی نقشه کلی وب سایت است.

شما بایستی نقشه اولیه سایت خود را قبل از طراحی ایجاد کنید و پس از بررسی و بازنگری طرح نقشه وب سایت نهایی را اجرایی نمایید.

اولین قدم در اجرای سایت تهیه متون و مطالب وب سایت است. سعی کنید با بررسی وب سایت های مشابه و همچنین دقت در نیازهای مخاطبین خدمات و یا محصولات خود متن مناسب را برای صفحات گوناگون وب سایت خود آماده کنید. در تهیه متن صفحات دقت کنید تا در عین کوتاه بودن مفهوم و مسائل مهم را نیز برای بازدیدکنندگان سایت شما روشن کنند. پس سعی کنید در کوتاه ترین جملات بیشترین و بهترین مفهوم را برسانید. همیشه دقت کنید که اکثر کاربران اینترنت اشخاص کم حوصله ای هستند!!

در متن صفحات وب سایت خود سعی کنید از واژگان و کلمات کلیدی مورد نظر در موتورهای جستجوگر هم بهره ببرید و به تعداد مناسب آنها را تکرار نمایید.

این کار به بالا بردن رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجوگر کمک شایانی میکند.

قدم بعدی پس از آماده سازی مطالب وب سایت ، گرافیک و ظاهر قالب وب سایت است. در طراحی قالب وب سایت سعی کنید از رنگ های مناسب استفاده کنید. رنگ وب سایت شما بایستی با زمینه فعالیت ، لوگو و یا آرم و رنگ محصولات شما همخوانی داشته باشد. در انتخاب رنگ پس زمینه و همچنین فونت های وب سایت نیز بسیار دقت کنید. سعی کنید نوشته های سایت به اندازه کافی وضوح داشته باشد تا بازدیدکنندگان برای خواندن مطالب با مشکل مواجه نشوند. یکی از بهترین رنگ ها استفاده از رنگ مشکی برای متون بر روی پس زمینه سفید یا خاکستری روشن است. سعی کنید هیچگاه مطالب وب سایت را بر روی پس زمینه عکس نمایش ندهید. مطالعه مطالب در این حالت برای بازدیدکنندگان کاری دشوار و کسالت آور خواهد بود.

یکی دیگر از مسائل مهم در گرافیک وب سایت ، لود شدن سریع صفحات است. سعی کنید تصاویر در عین زیبایی و جذابیت بصری از نظر حجم مناسب باشند تا با بالاترین سرعت بازخوانی شوند. معمولا بهتر است تصاویر بکار رفته در قالب وب سایت از 70 کیلوبایت سنگین تر نباشند.

لینک ها یا Navigation یکی از مهترین عناصر در هر وب سایت است. سعی کنید لینک ها در وب سایت کاملا مشخص باشند و از از رنگ مناسبی برای تفکیک لینک ها از مطالب عادی استفاده نمایید. در هر وب سایت انتقال آسان از صفحه ای به صفحه دیگر برای کاربران بسیار مهم است پس همیشه لینک ها را در جای مناسب و کاملا قابل درک قرار دهید. یکی از بدترین حالت ها رفتن به یک صفحه بن بست است. منظور از صفحه بن بست صفحاتی هستند که کاربر در آنها راهی برای رفتن به صفحات دیگر پیدا نمیکند و مجبور میشود با استفاده از کلیدهای راهبری مرورگر خود دوباره به عقب بازگردد. لینک های اصلی وب سایت را در تمامی صفحات وب سایت و در نقطه ای کاملا مشخص تکرار نمایید تا کاربر در تمامی صفحات در همان منطقه به آنها دسترسی داشته باشد و گیج نشود.


اگر صفحات و مطالب زیادی در وب سایت شما وجود دارد استفاده از گزینه جستجو Search نیز میتواند به بازدیدکنندگان در یافتن مطالب مورد نظر و مرور صفحات وب سایت کمک شایانی کند.

دقت داشته باشید که پس از طراحی و نصب قالب اولیه وب سایت ، سایت خود را در مرورگرهای رایج گوناگون بررسی نمایید. گاهی ممکن است ظاهر وب سایت در برخی مرورگرها به هم ریختگی داشته باشد. اگر میتوانید حتی در دستگاه های گوناگون هم سایت را بررسی نمایید. به عنوان مثال سایت را در انواع تبلت و موبایل هم مورد بررسی قرار دهید تا مشکلی از نظر نمایش نداشته باشد.

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟