علت محبوبیت موتور جستجو گوگل چیست؟

محبوبیت گوگلموتور جستجوگر گوگل از نرم افزارها و سیستم های سخت افزاری مختلف و بسیار پیچیده ای جهت جستجو بهره میبرد و با استفاده از این سیستم بهترین نتیجه را در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار کاربران خود قرار میدهد.


سیستم اصلی نرم افزار Google رتبه بندی یا همان Ranking Google است. در کل گوگل از الگوریتم های خاصی نتایجی را که از بررسی هر صفحه وب به نتیجه می آورد مرتب میکند و سپس رتبه بندی میکند. صفحاتی که بیشتر به موضوع مورد نظر شما در جستجو وب ربط داشته باشد توسط گوگل رتبه بالاتری خواهد گرفت و در نتیجه گوگل آنها را بیشتر نمایش میدهد.


بسیاری از کاربران فکر میکنند که گوگل تنها از روی تعداد کلمات موجود در یک صفحه به میزان اهمیت آن کلمه در صفحه مورد نظر پی میبرد در حالی که گوگل از روش های دیگری سعی میکند میزان ارتباط صفحه نتیجه با کلمات مورد جستجو را در نظر بگیرد. در واقع گوگل تمامی صفحات سایت مورد نظر و نوع اتصال آنها به یکدیگر را نیز بررسی میکند.


حال نگاهی به برخی از امکانات گوگل خواهیم انداخت:

  • Google بر خلاف موتورهای جستجوگر دیگر دارای امکان ترجمه متون صفحات وب نیز هست و بنابراین قابلیت جستجو در صفحات به تمامی زبان ها را دارد.
  • گوگل در حدود بیش از چهار بیلیون صفحه وب را ایندکس کرده است که در نوع خود در اینترنت بی رقیب است.
  • گوگل بیش از میلیون ها لینک به فایل های PDF دارد . همان طور که اطلاع دارید در سال های اخیر فایل های نوع PDF امروزه یکی از رایج ترین فرمت های مورد استفاده مخصوصا در کتاب های الکترونیکی هستند. گوگل یکی از موتورهای جستجوگر ویژه در اینترنت است که قابلیت جستجو محتویات فایل های PDF را نیز دارد.
  • گوگل در اعلام نتایج مرتبط به جستجوی کاربر نسبت به سایر موتورهای جستجوگر دقیق تر و سریع تر عمل میکند.
  • گوگل در هنگام نمایش نتایج جستجو یک پیش نمایش از متن صفحه را نیز در معرض نمایش بازدیدکننده قرار میدهد و با استفاده از این سرویس باعث میشود تا قبل از ورود به صفحه مختصری از اطلاعات صفحه در دسترس باشد و کاربر از کلیک بر روی لینک های نامرتبط خودداری نماید تا در وقت صرفه جویی گردد.
  • گوگل علاوه بر استفاده از سیستم پیشرفته جستجو خود در نتیجه های جستجو سایر سایت های مشابه نیز کنکاش میکند و با استفاده از این روش نتایج جستجو خود را تقویت میکند.

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟