ارتقا از جوملا 2.5 به 3

وب سایت جوملا در پایان سال 2014 میلادی در وب سایت خود اعلام کرد که عمر نسل 2.5 جوملا به پایان رسیده است و دیگر از این نسخه پشتیبانی امنیتی نخواهد کرد و بجای آن نسل جوملا 3 جایگزین شده است. در واقع پک های بروز رسانی امنیتی از این پس تنها برای نسل جدید جوملا 3 عرضه خواهد شد.

ارتقا از جوملا 2.5 به جوملا 3 با توجه به نوع قالب ، کامپوننت ها ، پلاگین های نصب شده بر روی نسخه فعلی 2.5 و بسیاری از موارد دیگر با مشکل مواجه خواهد شد و بنابراین توصیه میشود از قالب های جدید نسل 3 به همراه امکانات جدیدتر و بروزتر این نسخه استفاده شود.

اما جدا از مسئله امنیت که بسیار مهم است جوملا نسل 3 جدید برتری های دیگری نیز به نسخه قدیمی 2.5 دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

قالب های ریسپانسیو

با توجه به همه گیر شدن استفاده از موبایل و تبلت در بین کاربران برای مرور وب سایت های اینترنتی قطعا Responsive بودن وب سایت شما از اهمیت زیادی برخوردار است. در قالب های نسل سوم جوملا قالب به صورتی طراحی میشود که در نسخه موبایل و یا تبلت هم با توجه به عمودی و یا افقی بودن دستگاه عکس العمل نشان داده و خود را در فرمت مورد نظر فیکس نماید.

جوملا نسل 3 در دو بخش مدیریت و همچنین بخش کاربری سایت به صورت Responsive عمل میکند.

استفاده از قالب Responsive در جوملا 3

در جوملا نسل سوم از سیستم bootstrap برای بارگذاری دستورات CSS استفاده میشود که باعث سرعت بیشتر لود شدن صفحات سایت میشود.

سیستم Bootstrap در Joomla 3

بخش میدیریت سایت در نسخه 3 جوملا با نظم بیشتری اطلاعات را طبقه بندی کرده است و دسترسی به بخش های مهم و پر بازدید در بخش مدیریت سایت را با عملکرد بهتری در دسترس مدیر سایت قرار میدهد.

بخش مدیریت جوملا 3

در بخش مدیریت مطالب نیز جوملا 3 با اعمال بخش فیلتر بهتری از فیلتر مطالب در نسخه قدیمی جوملا 2.5 عمل میکند.

مدیریت مطالب در جوملا 3

در جوملا جدید نسخه 3 از سیستم Drag & Drop برای مرتب سازی منوها در بخش مدیریت منوها استفاده شده است که باعث میشود تنها با کشیدن و جابجایی موس به راحتی قادر به جابجا کردن ترتیب منوها در سایت باشید.

مدیریت منوها در جوملا 3

در جوملا نسخه 3 از نسخه جدیدتر PHP 5.3.1 و همچنین MYSQL 5.1 به عنوان نیاز برای نصب استفاده شده است که نسبت به جوملا 2.5 بروزتر است.

برای مشاهده قالب های جدید بر اساس جوملا نسخه سه بر روی لینک پایین کلیک نمایید.

مشاهده قالب های فارسی راست چین جوملا 3

 

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟