معنی و مفهوم ریفربیش Refurbished

ریفربیشچند وقت پیش برای خرید لپ تاپ به بازار کامپیوتر رفتم و پس از پرس و جو و دریافت قیمت تقریبا میانگین قیمت لپ تاپ مورد نظر را یافتم. در این میان به فروشنده ای برخوردم که قیمت پایین تری از دیگران را به من پیشنهاد داد.

علت را جویا شدم و فروشنده علت پایین بودن قیمت را ریفربیش بودن کالا عنوان کرد.

اما ریفربیش یعنی چه؟

کالایی را اصطلاحا ریفربیش گویند که در واقع بازسازی شده باشد. این کالاها در واقع به دلیل بروز مشکلاتی به تولیدکننده مرجوع میشوند و کارخانه پس از رفع مشکل مجددا با عنوان ریفربیشد Refurbished به بازار عرضه میشود. حتی گاهی اوقات ممکن است مشکل این دستگاه ها فنی نیز نباشد و تنها در حد اشکالات ظاهری باشد. در کلام ساده کالای ریفربیشد کالایی دسته دوم است که هیچگاه استفاده نشده است!

حالا چرا باید کسی کالای ریفربیشد بخرد؟ علت ساده و روشن است. قیمت! کالای ریفربیشد با قیمت پایین تری توسط کارخانه در بازار ارائه میشود. اما آیا واقعا میتوان به یک کالای ریفربیش اطمینان کرد؟ جواب مثبت است. این کالا پس از رفع مشکل مجددا توسط کارخانه تست میشود و سپس مجددا در بازار ارائه میشود.

اما دقت داشته باشید که معنای ریفربیش در کشورهای مختلف متفاوت است. مثلا ممکن در کشوری بابت یک مشکل ظاهری کوچک دستگاهی ریفربیش نامیده شود و دستگاهی دیگر به علت خرابی مادربرد ریفربیش نامیده شود. در واقع در کشورهای پیشرفته ریفربیش انواع مختلفی دارند. مثلا Used یا استفاده شده ، Like New یا در حد نو ، Repaired یا تعمیری ، Recycled یا تعمیر اساسی.

در یک کلام در هنگام خرید کالای ریفربیش بسیار دقت نمایید و اگر اختلاف قیمت هم چندان بالا نبود از خیرش بگذرید بهتر است. البته اگر فروشنده عزیز کالای ریفربیش را بجای کالای نو به شما ارائه نکند!!

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟