مزایا و معایب بازاریابی اینترنتی از طریق ارسال ایمیل تبلیغاتی

بازاریابی اینترنتیتقریبا همه افراد در دنیای فن آوری امروز حداقل یک آدرس ایمیل دارند که به صورت روزانه و یا حداقل هفتگی بررسی میکنند. این مسئله باعث شده تا بسیاری از شرکت ها برای تبلیغ و یا معرفی خدمات و محصولات خود به روش ارسال ایمیل تبلیغاتی تمایل پیدا کنند.

یکی از مهمترین دلایل رشد این روش تبلیغاتی ارزان بودن آن است و در عین حال مدیر سایت میتواند با بالاترین و دقیق ترین آمار میزان مشاهده و بازخورد ایمیل های ارسالی را بررسی کند.

در عین حال دریافت ایمیل تبلیغاتی مانند تبلیغات تلویزیونی و یا رادیویی بی خبر به سراغ مخاطب نمیرود!! کاربران ایمیل خود را بررسی میکنند و در صورت تمایل ایمیل شما را هم بررسی میکنند و در غیر این صورت با یک کلیک ایمیل شما را به سطل آشغال میفرستند. اما مسئله مهم این است که چه کار کنیم تا کاربران به ایمیل های ما اهمیت بدهند و آنها را راهی سطل زباله نکنند. یکی از مسائلی که این روزها در اکثر وب سایت ها مشاهده میشود سیستم عضویت در ارسال خبرنامه است. در این سیستم شما آدرس ایمیل خود را به سیستم معرفی میکنید تا در صورتی که محصول و یا خبر جدیدی در مورد موارد مورد علاقه شما وجود داشت از طریق ایمیل مطلع شوید. یکی از مهمترین مزایای این سیستم این است که هر گاه مایل بودید میتوانید اشتراک خود را قطع کنید.

در صورتی که مایل به ارسال ایمیل تبلیغاتی بودید بایستی موارد مهمی را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین نتیجه را کسب کنید. همیشه قبل از شروع به کار هدف اصلی خود را تعیین نمایید. در صورتی که مایل به معرفی برند خود دارید بایستی به گونه ای خاص خود را معرفی کنید و اگر قصد فروش آنلاین محصولی را دارید بایستی به گونه ای دیگر عمل کنید. مسئله مهمتر مشخص کردن طبقه بندی افراد دریافت کننده ایمیل ها است. ارسال ایمیل بی هدف تنها وقت و هزینه شما را هدر میدهد و حتی ممکن است برعکس عمل کند و به جای آنکه مشتری را به سمت شما هدایت کند ، مشتریان را از سایت و برند شما فراری دهد!! حتما ایمیل دریافت کنندگان را طبقه بندی کرده و به افراد خاصی که هدف بازار شما هستند ایمیل ارسال کنید.


ایمیل های خود را زیاد شلوغ نکنید. به توضیح کوتاه و روشنی اکتفا کنید و در ادامه با یک لینک کاربر را در صورت تمایل به توضیحات و اطلاعات بیشتر به سایت خود هدایت کنید. دقت داشته باشید که بسیاری از میل سرورها تصاویر موجود در ایمیل ها را به صورت مستقیم نمایش نمیدهند پس بهتر است از تصاویر در ایمیل خود زیاد استفاده نکنید و فرض را بر این بگذارید که شاید کاربران ایمیل شما را مشاهده نکنند. دقت داشته باشید که استفاده از عنواین خاصی مانند برنده شدید ، شانس ، قرعه کشی و ... به صورت خودکار ضریب شناسایی ایمیل شما را به عنوان اسپم بالا میبرد پس حتما در انتخاب عنوان ایمیل خود دقت داشته باشید. اگر عنوان مناسبی را انتخاب نکنید حتی در صورتی که ایمیل شما اسپم نباشد ، توسط کاربر مورد توجه قرار نمیگیرد و کاربر آنرا باز نخواهد کرد.

به شما توصیه می کنیم قبل از ارسال ایمیل تبلیغاتی با متخصصین این زمینه مشورت کنید تا بیشترین استفاده را از این روش تبلیغاتی سودمند داشته باشید.

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟