معرفی نرم افزارهای ادیتور متنی HTML در طراحی سایت

ابزارهای Visual همیشه کاربرد مناسبی در طراحی داشته و دارند اما در کنار انواع نرم افزارهای متنوع در زمینه طراحی وب سایت باز هم همیشه طراحان وب سایت باز هم گاهی برای ویرایش کدهای وب از نرم افزارهای ادیتور ساده متنی بهره میبرند.

البته استفاده از این ابزار معمولا در بین طراحان قدیمی تر و حرفه ای تر که سابقه بیشتری در کدنویسی دارند کاربرد دارند و اکثر طراحان وب نسل جدید با سابقه کار کمتر معمولا استفاده از نرم افزارهای Visual را ترجیح میدهند.

در ادامه قصد داریم شما را با تعدادی نرم افزارهای کاربردی در زمینه ویرایش کد به صورت دستی آشنا کنیم.

یکی از بزرگترین ویژگی های این دسته از نرم افزارها ساده بودن آنهاست و تمامی آنها با کمترین امکانات ممکن بر روی اکثر سیستم ها قابل اجرا هستند.

نرم افزار Notepad++

پلتفرم : ویندوز

نوع : رایگان

نرم افزار Notepad++

تمامی کاربران ویندوز با نرم افزار Notepad به خوبی آشنایی دارند و حالا با ارائه Notepad ++ امکانات بیشتری برای ویرایش کد در اختیار طراحان و کدنویسان وب قرار گرفته است. با توجه به رایگان بودن و همچنین امکانات بسیار مناسب دیگر این نرم افزار یکی از بهترین انتخاب ها خواهد بود.

نرم افزار BBEdit

پلتفرم : اپل

نرم افزار BBEdit

نوع : تجاری با قیمت 49 دلار

این ادیتور در حدود 20 سال است که در بازار وجود دارد و با امکانات مناسب در کنار پانل گرافیکی جذاب به کمک کدنویسان می شتابد. امکان تفکیک رنگ در کدها و همچنین سرعت بالا نیز از دیگر ویژگی های این نرم افزار پر سابقه بشمار میرود.

نرم افزار Bluefish

پلتفرم : اپل ، ویندوز ، لینوکس

نوع : رایگان

نرم افزار Bluefish

یکی دیگر از نرم افزارهای ادیتور با ظاهری بسیار جذاب و با امکان تشخیص و تفکیک کدهای ASP.NET, CSS, HTML, JavaScript, PHP و یکی از بهترین ابزار جستجو و جایگزینی جمعی در کدهای موجود. همچنین این نرم افزار از ویزاردهای جالبی برای اضافه کردن CSS ، فرم ، انواع مدیا و همچنین امکاناتی برای تنظیم کردن کد در قالب بهره میبرد.

نرم افزار Coda

پلتفرم : اپل

نوع : تجاری با قیمت 75 دلار

نرم افزار Coda

یکی از قدیمی ترین نرم افزارهای ادیتور کد در بازار با سابقه ای طولانی با امکان اعمال انواع تنظیمات حرفه ای با یک سیستم اتصال فرضی به بانک اطلاعاتی MySql به صورت داخل پوسته ای .

نرم افزار Code Writer

پلتفرم : ویندوز 8

نوع : رایگان

نرم افزار Code Writer

تبلت های ویندوزی در رقابت سختی با تبلت های اپل و اندرویدی بسر میبرند و از هیچ کاری برای رقابت و کسب برتری خودداری نمیکند. با ارئه این ادیتور بر روی تبلت های ویندوزی شما قادر به ویرایش کدها بر روی تبت خود در همه جا خواهید بود. این ادیتور از تصحیح کننده خودکار به صورت هوشمند بهره میبرد.

نرم افزار DroidEdit Pro

پلتفرم : اندروید

نوع : تجاری در حدود 2 دلار

نرم افزار DroidEdit Pro

برای اندروید نیز چندین ویرایشگر کد ارائه شده است اما اکثر آنها با امکانات کم و ضعیف موفق به جذب و راضی نگه داشتن کاربران نشدند. حالا با ارائه DroidEdit Pro امیدواری ها بیشتر شده است. این اپلیکیشن امکان اتصال به FTP و همچنین DropBox را بصورت توکار دارا میباشد. در صورتی که از کاربران اندروید هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از اپلیکیشن فوق برای ویرایش کد به صورت تخصصی است.

نرم افزار Textastic

پلتفرم : اپل

نوع : تجاری در حدود 9 دلار

نرم افزار Textastic

کاربران iPad با استفاده از این اپلیکیشن میتوانند براحتی تمامی کدها را در کوتاه ترین زمان ویرایش نمایند. امکان اتصال به FTP و امکان نشانه گذاری کدها و قابلیت جایگزینی ساده در بین کدها کار با این اپلیکیشن را بسیار راحت و دلچسب ساخته است.

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟