مشکل بدافزار HDD Defragmenter

HDD Defragmenterاین روزها تب استفاده از اینترنت بالا گرفته است و تقریبا همه ما در طول روز زمانی را با اینترنت برای چک کردن ایمیل ها و یا مرور وب سایت های مختلف اختصاص میدهیم. اما در این میان خطرات زیادی در اینترنت امنیت کامپیوتر شما را تهدید میکنند و یکی از رایجترین آنها بدافزارهای Trojan هستند.

ممکن است در وب سایتی مشغول فعالیت باشید و ناگهان در یک پنجره جدید به شما هشداری مبنی بر وجود یک مشکل امنیتی یا نرم افزاری بر روی کامپیوترتان نمایش داده شود. توصیه جدی این است که به هیچ عنوان گول این پیام ها را نخورید و هرگز اقدام به دانلود این دسته نرم افزارهای به ظاهر مفید نکنید.

یکی از بدافزارهای موجود در اینترنت FakeSysdef است که در واقع نوعی تروجان Trojan به شمار میرود.

در واقع تروجان ها بدافزارهایی هستند که در پوسته و ظاهر نرم افزارهای مفید بر روی کامپیوتر شما نصب میشوند و اقدام به صدمه زدن به کامپیوتر شما میکنند. یکی از پوسته هایی که این تروجان برای خود انتخاب میکند بنام HDD Defragmenter است که به قدری حرفه ای خود را پنهان کرده است که گاها سایت های معروفی نیز این بدافزار را در لبست دانلود سایت خود قرار داده اند.

پس از دانلود این بدافزار مراحل نصب به خوبی و بدون بروز هیچ مشکلی کامل میشود و نرم افزار نصب و ظاهرا عملیات مرتب سازی هارد کامپیوتر را آغاز میکند. اما کاربران پس از مدتی ممکن است به جعلی بودن این نرم افزار پی ببرند و برای حذف یا Uninstall آن اقدام کنند اما اینجاست که مشکل آغاز میشود. این بدافزار به هیچ عنوان به راحتی حذف نمیشود و شما را حسابی کلافه میکند. اینجاست که دوباره در اینترنت برای روش حذف این بدافزار جستجو میکنید و نرم افزارهای مختلفی به شما معرفی میشوند. شما هم از همه جا بی خبر اقدام به نصب این نرم افزارها میکنید تا از شر بدافزار قبلی راحت شوید اما غافل از این که خود این نرم افزارها نیز در واقع نوعی بدافزار هستند که مشکلات شما را بیشتر میکنند.

در یک کلام بهترین روش نصب این گونه بدافزارها استفاده از نرم افزارهای آنتی ویروس و امنیت اینترنت اورجینال با لایسنس معتبر است.

در عین حال هیچگاه نرم افزارهای مشکوک را بر روی سیستم خود نصب نکنید و همیشه تنها از نرم افزارهای شرکت های معتبر و شناخته شده استفاده کنید.

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟