وب سایت را مناسب و سازگار با موتورهای جستجوگر طراحی کنید

سایت سازگار با گوگلامروزه اکثر کاربران از موتورهای جستجوگر برای پیدا کردن نیازهای خود استفاده میکنند.

قطعا وب سایتی که بتواند در موتورهای جستجوگر رتبه بهتری داشته باشد در بازاریابی و کسب مشتری هم موفق تر عمل خواهد کرد.

اما آمار نشان میدهد که کاربران تنها 20 مورد اول در نتایج جستجو یا در واقع همان دو صفحه اول را مورد بازبینی و بازدید قرار میدهند و سایر صفحات را مشاهده نمیکنند. پس بایستی در دو صفحه اول گوگل قرار بگیریم. اما چگونه؟ در بالا بردن رتبه وب سایت عوامل زیادی دخالت دارند اما یکی از مهمترین این عوامل همان رعایت اصول در طراحی وب سایت است.

اولین قدم در طراحی وب سایت مناسب برای موتورهای جستجو این است که تشخیص دهیم که کدام یک از موتورهای جستجوگر برای کار شما از اهمیت بیشتری برخوردار است. در قدم بعدی لیست کاملی از کلماتی که فکر میکنید توسط افرادی که نیازمند به سرویس شما هستند مورد جستجو قرار میگیرد تهیه کنید و سپس از آنها در معماری سایت و صفحات اصلی وب سایت استفاده کنید.

همیشه توجه داشته باشید که دایرکتوری ها از عوامل مهم در بالا بردن رتبه وب سایت است. با جستجوی ساده در اینترنت میتوانید به این گونه وب سایت ها دسترسی پیدا کنید و به راحتی سایت خود را در آنها لیست کنید. تا جایی که میتوانید در لیست های مختلف سایت خود را ارسال نمایید تا بیشترین میزان بازدید را از سایت های جستجوگر داشته باشید. برخی از موتورهای جستجوگر و دایرکتوری ها فایل های راهنمایی وجود دارند که توضیحاتی درباره این که بتوانید رتبه سایت را در موتور جستجو و یا دایرکتوری مورد نظر بالا ببرید به شما ارائه میدهند اما یکی از مهمترین مسائل که در تمامی موتورهای جستجو اهمیت دارد انتخاب صحیح کلمات کلیدی است. سعی کنید که کلمات مهمتر را در ابتدای لیست کلمات کلیدی قرار دهید و کلماتی را که در درجه اهمیت پائینتری قرار دارند را در انتهای لیست قرار دهید. دقت کنید از یک کلمه کلیدی بیشتر از حد استفاده نکنید.

این روزها سایت هایی وجود دارند که به صورت رایگان آمار بازدیدکنندگان وب سایت را در اختیار شما قرار میدهند. شما با استفاده از این آمار میتوانید کلماتی را که کاربران با استفاده از آنها به سایت شما دسترسی پیدا کردند را شناسایی کنید و نکات ضعف وب سایت خود را پیدا کنید.


وب سایت رقبای خود را هیچگاه فراموش نکنید و همیشه آنها را بررسی کنید تا متوجه شوید که آنها از چه کلمات کلیدی استفاده میکنند و یا از چه سایت هایی لینک دریافت کرده اند. بدین ترتیب شما میتوانید از راهکار آنها برای بالا بردن رتبه وب سایت استفاده کنید.

در متن صفحات وب سایت خود حداقل از 200 کلمه استفاده کنید و در عین حال سعی کنید حداقل 20 بار از کلمات کلیدی استفاده کنید. همچنین اگر از تصاویر در سایت خود استفاده میکنید برای تمامی تصاویر از طریق Alt توضیحات کافی قرار دهید.

اگر میتوانید در تمامی تالارهای گفتگو و شبکه های اجتماعی به صفحات وب سایت خود لینک قرار دهید. موتورهای جستجوگر به شبکه های اجتماعی و تالارهای گفتگو و وبلاگ ها توجه ویژه ای دارند و لینک در این قبیل وب سایت ها امتیاز زیادی را برای شما در بر خواهد داشت. عنوان صفحات وب سایت نیز از اهمیت بالایی برخوردار است پس سعی کنید همیشه از عناوین مناسبی برای صفحات وب سایت خود استفاده کنید.

 

برچسب ها: سئو گوگل, مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟