روش جستجو صحیح در گوگل و موتورهای جستجوگر

جستجو صحیح در گوگلاغلب کاربران برای پیدا کردن یک مطلب حتی در داخل خود وب سایت مورد نظر نیز از بخش جستجو استفاده میکنند.

با استفاده از بخش جستجو کاربران به راحتی و با سرعت بالا به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا میکنند. اغلب کاربران کالا و یا خدمات مورد نظر را به خوبی میشناسند و تنها به دنبال مراکزی هستند که آن سرویس را در دسترس آنها قرار میدهد.


کاربران با توجه به میزان اطلاعات و آشنایی با اینترنت روش ها و کلمات کلیدی متفاوتی را برای جستجو بکار میگیرند. فرض کنید کاربری به دنبال خرید دوچرخه کوهستان است. ممکن است کار را با جستجوی عبارت دوچرخه کوهستان و یا خرید دوچرحه کوهستان و یا حتی خرید دوچرحه کوهستان ارزان شروع کند. در واقع در تمامی این جستجوها هدف یکی است اما معیار و روش جستجو متفاوت است. اما هر یک از این جستجوها میتواند نتایج متفاوتی را در اختیار کاربر قرار دهد. در واقع جستجو در اینترنت یک مهارت است و کاربران قدیمی تر و با تجربه تر با استفاده از کلمات مناسب تر و ترکیب مناسب کلمات به نتایج جستجو بهتری دست پیدا میکند.


پس از انتخاب کلمات مناسب کاربر بر روی عبارت و یا کلید جستجو کلیک میکند. در این مرحله پس از یک وقفه کوتاه موتور جستجوگر مانند گوگل نتایج را برای کاربر نمایش میدهد. وقتی نتایج جستجو بر روی صفحه به نمایش درآمد کاربر شروع به مرور نتایج لیست شده بر روی صفحه میکند تا مطلب مورد نظر خود را در میان مطالب پیدا کند. پس از مشاهده اولیه کاربر تصمیم میگیرد که آیا مجددا با کلمات کلیدی جدیدی جستجو را انجام دهد و یا یکی از نتایج جستجو را بررسی و سایت را مشاهده نماید. به عنوان مثال ممکن است نتایج جستجو بسیار عمومی باشند و کاربر تصمیم بگیرد که محدوده جستجو را کوچکتر کند.


موتورهای جستجوگر چگونه کار میکنند؟
در قدم اول موتورهای جستجوگر تعداد زیادی از صفحات یک وب سایت را جمع آوری میکنند و سپس صفحات جمع آوری شده را در کنار هم شاحص گذاری میکنند تا تعین شود که هر صفحه درباره چه موضوعی اطلاعات دارد. در قدم آخر یک صفحه جستجو ساخته میشود تا کاربران بتوانند از طریق آن صفحه اطلاعات خود را پیدا کنند. در یک مثال ساده یک موتور جستجوگر مانند یک انبار پر از کاه است. وظیفه این انبار این است که تمامی موجودی را به نحوی مرتب کند که شما بتوانید یک سوزن را در این انبار کاه پیدا کنید.


هر روز صفحات جدیدی به وب سایت اضافه میشوند و همچنین ممکن است برخی صفحات نیز حذف شوند و از دسترس خارج شوند. جمع آوری اطلاعات تمامی این صفحات وظیفه مهم و سنگینی است که بر عهده موتورهای جستجوگر است. اکثر موتورهای جستجوگر از برنامه هایی به نام spider و یا robot برای جمع آوری اطلاعات استفاده میکنند. وقتی یک spider آدرس های صفحات را در سایت ها میابد ، آنها را برای تحلیل بیشتر ذخیره میکند. در مرحله بعدی موتورهای جستجو تشخیص میدهند که صفحات وب سایت راجع به چه مسائلی اطلاعات دارند. به این کار معمولا ایندکس کردن اطلاعات میگویند. هر موتور جستجو روش خاص خود را برای ایندکس اطلاعات دارد.


معماری و روش جستجوی هر یک وب سایت های مرتبط مانند Yahoo , Google و یا Bing با هم تفاوت دارند اما در حال حاضر گوگل در میان رقبا از بقیه موفق تر عمل کرده است.

 

برچسب ها: سئو گوگل, مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟