کامپیوتر دسک تاپ Desktop بهتر است یا تبلت و یا لپ تاپ

دسک تاپ یا تبلتبا ورود تبلت به بازار کامپیوتر بسیاری از کارشناسان فکر میکردند که دیگر روزگار استفاده از کامپیوترهای رومیزی دیگر سر آمده است اما واقعیت چیز دیگری است.

هنوز هم بسیاری از کاربران با این که تبلت هم دارند اما همچنان از کامپیوتر رومیزی خود هم استفاده میکنند. اما دلیل چیست؟

یکی از مهترین دلایل مسئله قیمت است. با آنکه تبلت های متنوعی در بازار ارائه شدند اما همچنان قیمت یک دسک تاپ متوسط پایین تر از یک تبلت است. اما دلیل ارزان تر بودن قطعات کامپیوترهای رومیزی نسبت به تبلت و لپ تاپ چیست؟ مسلما قطعات تبلت و یا لپ تاپ بایستی کوچکتر طراحی شوند و همین مسئله باعث بالا رفتن هزینه تولید میشود. اگر بخواهیم قیمت را در نظر بگیریم یک لپ تاپ بایستی در حدود 200 دلار گران تر از همان نمونه با مشخصات فنی در قالب لپ تاپ باشد.

اما فرای این مسئله بایستی قبول کرد که قدرت پردازنده های در دسترس برای کامپیوترهای دسک تاپ نیز نسبت به تبلت و یا لپ تاپ همیشه بالاتر است. در مسئله موبایل و یا تبلت بایستی پردازنده مصرف ولتاژ کمتری داشته باشد تا حرارت کمتری ایجاد کند. از آنجا که تبلت یا لپ تاپ ها با باتری کار میکنند مسئله مصرف باتری بسیار مهم است.

یکی دیگر از مسائل مهم تنوع در قطعات جانبی است. قطعات جانبی کامپیوترهای رومیزی تنوع بسیار بالایی دارند و میتوانید انواع قطعات را خریداری و استفاده نمایید حال آنکه در مورد تبلت ها این مسئله تقریبا صفر است. صفحه نمایش بزرگ هم همیشه مورد علاقه کاربران است. مسلما در این مورد هم کامپیوترهای رومیزی حرف بیشتری برای زدن دارند. علاقمندان به بازی هم همیشه از گرافیک بالای بازی ها در کامپیوترهای رومیزی بیشتر لذت میبرند. اگر شما بخواهید لپ تاپی برای بازی تهیه کنید بایستی هزینه بسیار بالایی را پرداخت نمایید حال آنکه هزینه برای خرید قطعات مناسب برای بازی در کامپیوترهای رومیزی کمتر است.

فرض کنید تبلت شما و یا لپ تاپ شما دچار مشکل شود. در این مورد هم تعمیرکاران بیشتری برای دسک تاپ در دسترس است و معمولا هزینه تعمیر نیز در دسک تاپ پایین تر است. در عین حال ممکن است برخی خرابی ها برای تبلت و یا لپ تاپ به علت یکپارچگی برد امکان پذیر نخواهد بود. بسیاری از نرم افزارهای سنگین گرافیکی نیز بر روی دسک تاپ ها بهتر اجرا میشوند و تنوع بیشتری نیز در نرم افزارهای کامپیوتر نسبت به تبلت وجود دارد.

آخرین نکته در دسک تاپ این است که شما میتوانید به راحتی قطعات و کانفیگ مورد نظر را انتخاب کنید حال آنکه در تبلت و یا لپ تاپ محدودیت فراوانی وجود دارد.

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟