چگونه طراح سایت را انتخاب کنیم؟

انتخاب طراح سایتزمانی که شما به فکر راه اندازی و طراحی سایت شخصی و یا طراحی وب سایت شرکتی برای فعالیت در دنیای مجازی می افتید تازه ماجرا آغاز میشود.

شما تلاش میکنید تا یک شرکت طراح وب سایت و یا یک طراح سایت قابل اطمینان پیدا کنید.

انتخاب مناسب یک طراح وب سایت بسیار مهم است زیرا یک طراح وب سایت حرفه ای و کار بلد میتواند شرکت شما را در دید بازدیدکنندگان وب سایت شما بسیار بزرگتر و قابل اطمینان تر از آنچه هست نشان دهد.

در بازار فعلی طراحی وب سایت شما قیمت های مختلف و متفاوتی را از طراحان و شرکت های متفاوت دریافت میکنید و این همه تفاوت قیمت در طراحی وب سایت قطعا شما را سردرگم خواهد کرد که کار طراحی وب سایت خود را به چه کسی بسپارید.

در ادامه میخواهیم شما را در انتخاب طراح وب سایت مناسب راهنمایی کنیم و چند روش را برای انتخاب بهترین طراح وب سایت به شما معرفی کنیم.

با سئوالات متفاوتی سعی کنید میزان اطلاعات شخص طراح را ارزیابی نمایید.

همه طراحان وب سایت به محض این که شما درباره میزان کارایی و کیفیت کار از آنها سئوالاتی میپرسید توجه شما را به نمونه کارهای قبلی جلب میکند. اما شما میتوانید با چند سئوال ساده تا حدود زیادی در انتخاب طراح وب سایت مناسب موفق عمل کنید.


الف. آیا طراح وب سایت مورد نظر سابقه طراحی وب سایت مشابه وب سایت مورد نظر شما را دارد؟

ب. آیا طراح وب سایت مورد نظر در نمونه کارهای خود وب سایت های کاربر پسندی از نظر نوع چیدمان منوها و راحتی کار با سایت طراحی کرده است؟ آیا خود شما به عنوان یک بازدیدکننده وب سایت با سایت های طراحی شده توسط طراح احساس راحتی میکنید؟

ج. طراح وب سایت به شما پانل دمو و یا حداقل پیش نمایشی از بخش مدیریت و نحوه بروزرسانی وب سایت در آینده توسط خود شما ارائه میکند؟

د. سئوالاتی از او بپرسید و سپس میزان صبر و حوصله و همچنین میزان صداقت و شفافیت او را در توضیحات بسنجید.

ن. پاسخ های طراح وب سایت را به خوبی به خاطر بسپارید و سپس در مورد صحت آنها در اینترنت جستجو کنید.

و. با مشتریان قبلی طراح وب سایت تماس بگیرید و میزان رضایت آنها را جویا شوید.

ه. قبل از تماس با طراح وب سایت حتما با جستجو در اینترنت سعی کنید وب سایت های مشابه با کار خود را بیابید و چند نمونه از وب سایت هایی را که پسندیده اید به طراح وب سایت خود معرفی نمایید و از او بخواهید نظر خود را درباره آن وب سایت ها به شما بگوید.

همیشه در طراحی وب سایت خود بیشتر به کاربردی بودن وب سایت خود دقت نمایید زیرا جلوه های بصری همیشه در درجات بعدی قرار دارند. خود شما نیز به عنوان یک بازدیدکننده وب سایت همیشه پس از ورود به یک وب سایت ممکن است حداکثر یک دقیقه مجذوب زیبایی بصری یک وب سایت قرار بگیرید و بلافاصله به سراغ منوهای اصلی سایت خواهید رفت تا به اطلاعات و صفحات سایت دسترسی پیدا کنید. هر چقدر اطلاعات و صفحات بیشتر و راحت تر در دسترس باشند شما بیشتر در سایت مورد نظر به مرور اطلاعات و صفحات خواهید پرداخت.


این روزها بکارگیری سیستم های مدیریت محتوا بسیار همه گیر هستند ولی شما باید مطمئن شوید که طراح وب سایت بتواند نیازها و موارد مورد نظر شما را در سیستم هایی مانند جوملا و یا وردپرس پیاده سازی کند.

یکی از مزایای مهم استفاده از این سیستم ها همه گیر بودن آنها هستند. به این معنی که شما برای بروزرسانی امنیتی وب سایت خود به طراح وب سایت خود وابسته نخواهید بود و در آینده میتوانید به راحتی از طریق وب سایت های اصلی آنها وب سایت خود را از نظر امنیتی بروز کنید. در عین حال اطلاعات و راهنماهای بسیاری نیز در اینترنت برای روش استفاده از این سیستم ها وجود دارند و حتی اگر روزی به هر دلیل برای رشد و توسعه وب سایت فعلی خود با طراح قبلی به مشکل برخورد کردید به راحتی میتوانید طراح دیگری را جایگزین طراح فعلی نمایید و کار را به او بسپارید.

همیشه هدف اصلی خود را از طراحی وب سایت مشخص نمایید. آیا مایل به فروش آنلاین محصولات خود هستید؟ آیا تنها وب سایتی برای اطلاع رسانی درباره خدمات قابل ارائه خود میخواهید راه اندازی کنید؟ چارت اصلی وب سایت خود را در یک فایل Word و یا Excel رسم کنید و به طراح وب سایت خود ارائه دهید. این کار تا حدود زیادی برای شما زمان میخرد و از هدر رفتن وقت جلوگیری میکند. این که هدف شما در راه اندازی وب سایت کاملا مشخص باشد بسیار مهم است.

دقت کنید که پس از پایان طراحی وب سایت شما تازه به مرحله جدیدی وارد شده اید و آن ارتقای وب سایت شما در موتورهای جستجوگر مانند گوگل است. سعی کنید طراح وب سایت خود را درباره بازار هدف خود در موتورهای جستجوگر به خوبی راهنمایی کنید. معمولا شما بایستی هزینه جداگانه ای را برای بهینه سازی وب سایت خود در موتورهای جستجوگر متحمل شوید اما با اطمینان به شما بگوییم که برای یک وب سایت هیچ راهکاری بهتر از معرفی در محیط اینترنت و به خصوص موتورهای جستجوگر نیست.


یکی دیگر از سئوالات این است که آیا با وجود سیستم های مدیریت محتوا رایگان مانند جوملا و یا وردپرس آیا واقعا باید هزینه ای به یک طراح وب سایت پرداخت نمایید تا سایت شما را با جوملا و یا وردپرس راه اندازی کند؟ جواب مثبت است. درست است که جوملا و یا وردپرس رایگان هستند و راه اندازی و تنظیمات اولیه این سیستم ها معمولا از عهده یک آماتور بر می آید اما برای ورود و طبقه بندی صحیح اطلاعات ، برخی کامپوننت ها و ویژگی های اضافی ، قالب ظاهری مناسب و از همه مهمتر تنظیمات امنیتی بیشتر شما قطعا نیاز به یک فرد حرفه ای خواهید داشت. در واقع شما بایستی اسکلت و فریم ورک اصلی سایت را از یک طراح تحویل بگیرید و از آن پس تنها نسبت به بروزرسانی اطلاعات ، صفحات و یا محصولات سایت خود اقدام نمایید.

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟