اینترنت پرسرعت 4G در ایران

اینترنت 4gاین روزها با رشد گوشی های هوشمند در بین اقشار گوناگون جامعه تقاضا برای اینترنت پر سرعت قابل حمل و استفاده بر روی گوشی ها و تبلت های قابل حمل نیز افزایش یافته است.

در این بین نسل چارم اینترنت معروف به 4G بالاترین سرعت اینترنت موبایل را در اختیار کاربران قرار میدهد و طبیعتا کشور ایران نیز از این مسئله دور نیست.

در واقع با استفاده از نسل چهارم اینترنت همراه شما با سرعت و کیفیت بالاتری به اینترنت متصل شده و اپلیکیشن های شما نیز با سرعت بالاتری به اطلاعات مورد نیاز در هر مکان دسترسی خواهند داشت. اما مسئله نسل جدید تنها به موبایل و تبلت خاتمه پیدا نمیکند و شما با استفاده از مودم های USB که از 4G پشتیبانی میکنند قادر به اتصال به اینترنت پر سرعت از طریق لپ تاپ خود خواهید بود. در واقع نسل چهارم اینترنت از سال 2009 در جهان مورد استفاده قرار گرفته است و میانگین سرعت آپلود و دانلود در نسل 4G نسبت به نسل قبل یعنی 3G در حدود 2 تا سه برابر سریعتر است.

برای استفاده از این نسل در قدم اول از پشتیبانی گوشی موبایل ، تبلت و یا مودم خود از 4G اطمینان حاصل کنید و سپس با مراجعه به یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات مانند همراه اول ، ایرانسل و یا رایتل نسبت به خرید سیم کارت و یا فعال سازی 4G بر روی سیم کارت خود اقدام نمایید و سپس با تنظیم دستگاه خود با توجه به راهنمایی ارائه شده توسط شرکت سرویس دهنده خدمات از این تکنولوژی بهره ببرید.

با استفاده از سیستم 4G اپراتور ارائه دهنده خدمات این امکان را دارد تا در یک لحظه به کاربران بیشتری سرویس ارائه داده و سرعت ارسال اطلاعات نیز به شکل چشم گیری بهبود یافته است. بنابراین در هنگام استفاده از نسل چهارم اینترنت کیفیت کار اپلیکیشن های ویدئو چت و کنفرانس نیز بهبود خواهند یافت.

در ایران شرکت ایرانسل به عنوان اولین شرکت اقدام به راه اندازی شبکه 4G نمود و برای اولین بار در نمایشگاه تله کام مشهد در سال 1393 این سیستم را معرفی نمود و کاربران نیز سرعت بالای 50 مگابیت را تجربه کردند. سرعتی بسیار بالاتر از نسل قبل که قطعا توجه کاربران زیادی را به خود جلب خواهد کرد.

 

برچسب ها: مقالات عمومی طراحی سایت

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟